Bývalá první dáma, skvělá herečka, ale také módní ikona. Dáša, jak své manželce s oblibou říkal pan prezident Havel, nezanevřela na elegantní módu ani poté, co už nebyla první dámou. V Česku patří rozhodně mezi nejlépe oblékané slavné ženy. Její outfity jsou vždy velice důstojné, pečlivě sladěné a v neposlední řadě nadčasové i módní zároveň. V čem tkví kouzlo jejího šatníku?

Inspirujte se

Paní Havlová kombinuje dražší kousky s levnějšími, což není úplně jednoduchá disciplína. Díky citu pro módu to ovšem zvládá levou zadní. Tím rozhodně nechceme říct, že si musíte koupit sukni za dvacet tisíc, abyste docílila podobně šmrncovního modelu. Je to spíše o vkusu a trpělivosti při různém kombinování než o ceně či značce daného kousku.

Bývalá první dáma sází na základní kousky, které by rozhodně neměly chybět ani ve vašem šatníku. Jsou to bezesporu jednobarevné košile či halenky, černé cigaretové kalhoty, kalhotový kostým, ale také samostatné sako či blejzr. V denimových kouscích, které také patří mezi klíčové, ji naopak potkáte jen velmi zřídka. To zkrátka není její styl.

Tmavé tóny

Co se týče barev, dává Dagmar přednost tmavším tónům. Mezi nejoblíbenější patří luxusní královsky modrá, temně fialová a v neposlední řadě také černá a šedá. Občas ji ale můžete potkat i v oblečení v jemných krémových barvách. Co naopak téměř vůbec nenosí, jsou vzory. Žádné květiny, puntíky, pruhy ani kostky. Na to si zkrátka příliš nepotrpí.

Nesmíme zapomenout ani na šperky, protože ty hrají ve většině jejích modelů významnou roli, ať už se jedná o outfit na společenskou akci, nebo jen na běžné nošení. Ke společenským šatům velmi často volí výrazné náhrdelníky nebo náušnice. K ležérním outfitům jsou nejoblíbenějším doplňkem rozhodně sluneční brýle, které ráda nosí bez ohledu na aktuální počasí.