Spodní prádlo má tu úžasnou výhodu, že udělá radost jak obdarované dámě, tak i jejímu partnerovi. A je úplně jedno, jestli je vám dvacet nebo šedesát. Nebo jestli máte třicet kilo i s postelí či vážíte metrák. Každému se líbí něco jiného a o figuru tu vždycky nejde. Snaha se zkrátka cení.

Hlavně to nepoplést!

Mám do paměti vrytou scénu, kdy ve filmu Muži v naději Jirka Macháček zamění vánoční balíčky a právoplatná manželka v podání Petry Hřebíčkové, která má chlapskou mluvou maximálně „dvojky“, vyfasuje rudé body původně zakoupené pro jeho podstatně vyvinutější milenku Vicu Kerekes. A pak to prádlo najednou visí na pavlači na šňůře a Petra prozře? Tak to byl samozřejmě trapas. Ale pokud se váš manžel splete o číslo, nepodezřívejte ho z nekalostí, i pro ženy samotné je často těžké vychytat správnou velikost. A to jsou v kabince i hodinu a k ruce mají šikovnou prodavačku.

Jak to chodí v praxi

„Pravidelně před Vánoci chodí do našich prodejen mnoho mužů, kteří chtějí koupit své partnerce pod stromeček krásné prádlo. Někteří si přinesou na papírku napsanou velikost, kterou si doma tajně opsali. Jiní, hlavně ti mladší a moderní, vyhledají v mobilu fotku prádla, jaké jejich žena nosí, a detail se štítkem s velikostí a číslem fazóny. Někdy nám ukážou i postavu partnerky. To nám výběr opravdu hodně usnadní,“ líčí profesionální stylistka prádla Žaneta Ilutanová z Trioly, která má s předvánočními nákupy prádla mužů velké zkušenosti.

„A pak je tu skupina zoufalců, co se snaží co nejvěrněji vylíčit, jaká prsa má jejich manželka či partnerka. K definici velikosti používají různé příměry, nejčastěji se orientují podle velikosti sportovních míčků. Občas ve snaze co nejpřesněji popsat postavu a poprsí své ženy imaginárně potěžkávají prsa ve svých dlaních nebo skenují očima prodavačky a ostatní zákaznice, které by se postavou mohly podobat jejich ženě. V takovém případě doporučíme zákazníkovi nákup dárkové poukázky, kterou mu přibalíme například do luxusní krabičky s košilkou. A poradíme mu, že na nákup podprsenky mohou přijít příště spolu a vybrat ten nejlepší kousek,“ uzavírá Ilutanová.