Tunika je vlastně delší košile nebo halenka, kterou můžete nosit i namísto šatů, jestliže vám to proporce dovolí. Když se podíváte na internet a zadáte výraz „tunika“, často se vám ve vyhledávači zobrazí právě kratší šaty volnějšího střihu. Tunika je univerzálním kouskem a pro ženy 50+ alternativou ke společenskému topu, vycházkové košili a pohodlnému vršku na doma. Neurazíte v ní kolegy v kanceláři ani návštěvu.

Decentní potisky a něžné pudrové tóny

Jak to tak zkraje jara bývá, oblečení hraje všemi barvami. Pro prezentaci potisků je tunika jako stvořená. Jste-li trochu korpulentnější nebo od malička silnější a halíte se vesměs do černých neforemných hábitů, áčková tunika je řešením, kterak pustit barvy a vzory do šatníku. Zvolte variantu do půli stehen a potisky jemnější a drobnější, v pastelových nebo přírodních tónech. Vespod pak klidně ponechte tmavší barvy, jako je černá, modrá nebo šedá, barevná tunika vás rozzáří, odvede pozornost od silných stehen a decentně zakryje větší zadek.

Vyzkoušejte, která vám nejvíc padne

Tuniku seženete ve spoustě střihových variant. Tu s rovným střihem můžete v pase přepásat, áčkovou tuniku noste volně. Někdy je tunika přestřižená v pase, jindy pod prsy, může mít všitou paspulku v pase nebo i spodní pružný lem. Nosí se tuniky s netopýřími rukávy nebo se spadlými rameny, klasikou je propínací tunika s límečkem nebo s výstřihem do véčka. Co se týče barev a vzorů, nic převratného se v módě nestalo. Jaru dominují květinové potisky, kapradí, palmové listy, geometrické obrazce a zvířecí vzory. Velký boom slaví etno motivy, výšivka a šňůrky se střapatými konci.

Vyšší level na vyšší noze

Chcete-li svůj jarní outfit vylepšit, prodloužit nohy a opticky zvýraznit siluetu, zujte na chvilku tenisky a zkuste se vrátit do doby, kdy podpatky charakterizovaly ženy. Nemusíte hned vplout do lodiček na jehlách (i když jednou za čas – proč ne), ale pohodlnou vycházkovou obuv na vyvýšené platformě nebo s blokovými podpatky klidně obout můžete. Když takové boty vyladíte s tóny tuniky, třeba s barvičkou, která se jen lehce promítá ve vzoru, budete šik. K volnější tunice se obecně vyšší podpatky hodí, všechno do sebe proporčně zapadá – volný vršek, uplejší kalhoty a elegantní boty na podpatku.