Dlouhý kardigan v délce do půli lýtek vlastně žádným jiným kouskem oblečení nenahradíte. Nejlepší je přízový, jemný a lehoučký, bez zbytečných příkras a vyplétání.

Inspirace písečnými dunami a lesem

Na jaře pokračuje trend přírodních barev a ladění oblečení tón v tónu, proto pokud se rozhodnete pro koupi nějakého podobného kousku, sáhněte po světlounce béžové, smetanové nebo kakaové, nic nezkazíte ani čokoládově hnědou nebo pískovou. K takovému kardiganu můžete nosit široké přízové nohavice a jednoduché bílé tričko, nebo i barevnější legíny s potiskem. Frčí i podobné vesty, kardigany bez rukávů nebo jen se spadlými rameny.

Umírněné vzorování i barvy

Vyžíváte-li se v barvách, zvolte trochu kratší variantu, třeba ke kolenům nebo ještě výš, a to hlavně v případě, že nejste zrovna nejvyšší a nejštíhlejší. Ač je kardigan v každém případě splývavý a nějaké velké střihové manévry se neočekávají, stejně může přidat na objemu, nebo prostě a jednoduše shodit vymakaný outfit. Chcete-li se obléknout do vzorovaného kardiganu, rozhodně uberte na barvách na zbytku oblečení. A se vzory pracujte obezřetně, slušet vám budou úzké proužky, kontrastní vyplétání nebo jen jeden výrazný prvek v podobě nášivky, třásní nebo pleteného copánku.

Noste ho, jak chcete

Ať už má váš oblíbený dlouhý kardigan knoflík, nebo je bez jakéhokoli zapínání, můžete ho nosit volně splývající, přepásaný tenkým páskem či provázkem nebo sepnutý na jednom místě sponou, broží či keramickým kliprem. Perfektně vypadá s vyladěným šálem, ideálně ze stejného materiálu. Sluší mu jednoduché volné oblečení, ale i kratší přízové nebo bavlněné šaty, které poodhalí nohy a kardigan je jen decentně zakryje. Skvěle vypadá s teniskami i se šněrovacími kozačkami do půli lýtek.