Dva v jednom

Džegíny jsou kombinací stále oblíbenějších legín a strečových džínů, takže se jeví po dlouhém lockdownu jako skvělá volba. Historie legín sahá až do středověku, kdy je jako spodní oděv překvapivě nosili muži, ženy jim přišly na chuť až v 19. století. Tehdy se objevily také džíny. Ty první byly vyrobeny z plachet a jednalo se vlastně o montérky amerických horníků. Roku 1873 si je Levi Strauss nechal patentovat.

Pohodlí nade vše

Džegíny si z legín vzaly pružný materiál a úzký, obepínající střih, od džínů zase jejich typický kalhotový vzhled. Džegíny tedy mají falešné kapsy a zipy jako kalhoty, ale jsou pružné a upnuté jako legíny. Dneska už naštěstí mají i vysoký pas, takže se nikde nezařezávají, a pokud vám to postava dovolí, můžete je nosit i s kratším topem a vystavit tak zadeček. Častěji se ovšem nosí v kombinaci s košilí pod zadek nebo tunikou, sluší jim i tolik oblíbené mikinové šaty. Oproti klasickým sportovním legínám je můžete nosit i do práce.

Na řadě jsou tregíny

Tyhle legíny už mají s kalhotami více společného, každopádně bývají na zip a knoflík, ale jsou maximálně pružné, takže dokážou vytvořit velmi slibné křivky. Někdy jsou střižené s push-up efektem, což v praxi znamená, že mají zadní kapsy opticky zpracované tak, že dokážou naoko pozvednout půlky a komplet zpevnit pozadí. A nemusí to být jen o střihu kapes, i prošívání hraje velkou roli.

Místo společenských kalhot

Tregíny mohou být ušité z látky s metalickými odlesky, z pružného manšestru, z bavlny imitující samet nebo z černé látky, která bude vypadat jako tesil. Díky tomu k nim můžete nosit stejné topy jako ke klasickým kalhotám, sáčko tón v tónu nebo moderní bomber a klidně i vysoké podpatky. Pozor si dejte jen v případě, že máte silnější stehna a lýtka, tyhle kalhoty opticky zkracují nohy a vy musíte délku dohnat podpatky. A bonus na závěr? Pohodlí po celý dlouhý den.