Děkovat bychom za ni měli hlavně Levi Straussovi, ale lví podíl na její oblíbenosti mají především celebrity. Herec James Dean ji proslavil ve filmu Rebel bez příčiny, ze současných zahraničních slavných tváří si na ní ujíždí Rihanna, Reese Witherspoon, Zoë Kravitz, Lily Collins, Nicole Scherzingerová nebo Kim Kardashian. U nás ji povýšila na módní stálici třeba zpěvačka a módní ikona Dara Rolins.

Jak ji (ne)nosit?

Módní diktát donedávna velel: Nikdy nenoste džísku a džíny dohromady. Pár posledních sezon to ale neplatí! K džínové bundě můžete natáhnout rifle v podobném barevném ladění a kritici vás rozhodně nesetřou. A můžete se i odvázat a vůbec si nelámat hlavu typem a barvou džínoviny – čím neotřelejší kreace, tím lepší.

Džíska se hodí k maxi šatům stejně jako k plisované sukni, capri kalhotám do gumy v pase nebo slimkám všeho druhu. Letos se kombinuje se sametovými nebo manšestrovými kousky oblečení a naprosto dokonalá je v duelu s hedvábím.

Nebojte se originality

Co se týče střihů, pořád se nosí klasika, ale přidávají se i další trendy. Frčí nejen projmuté střihy, ale i varianty over size a také prodloužená délka. Na trhu se objevují bundy se zkrácenými rukávy a jakoby ustřižené pod prsy. Některé džínové bundy mívají rukávy ozdobené třásněmi nebo výšivkou, často je zkrášlují záplaty a nášivky.

Velkým hitem jsou pestrobarevné džínové bundy a neotřelé kombinace denimu a ostatních materiálů, třeba síťoviny, koženky nebo i šusťákoviny. Populární jsou odstíny šedé i černé, ale nosí se i červené, žluté a kombinované džísky.