Džíny? Tak to je naprostá klasika. Rovné, slimky, zvonáče, na boky nebo do pasu, s kapsami na zadku či bez, s děrováním, rozstřepané, zdobené kamínky nebo výšivkou… Prostě džíny. Asi nikdy nevyjdou z módy a dokonce se staly součástí formálního oblečení, které můžeme nosit s bílou košilí, sakem a lodičkami i v byznys prostředí jako elegantní outfit hodný obdivu. Právě díky široké nabídce střihů a barev je lze skvěle kombinovat s čímkoli a nosit je nejen ve volném čase, ale s těmi správnými doplňky i do práce. Důležité samozřejmě je, aby přesně padly. Co při jejich výběru zohlednit a na co si dát pozor?

Zdroj: Youtube

Vyšší pas je trefou do černého

Kalhoty s vyšším pasem sahajícím až k pupíku pomůžou proporčně zvýraznit postavu a navíc opticky prodlouží a zeštíhlí nohy. Dávno už odzvonilo džínám s nízkým pasem končícím na bocích, přes který se přelévaly nevzhledné záhyby kůže, tento střih navíc disproporčně protáhnul trup a zkrátil nohy. Kalhoty s vyšším pasem stáhnou bříško a pas zvýrazní.

Střih, který lichotí postavě

Upnuté slim džíny, na které nedaly dopustit ani ženy s korpulentnější figurou, jsou naštěstí na ústupu. Právě v úzkém střihu nohavic totiž nejvíce vyniknou všechny nedokonalosti. Daleko lichotivější je rovný střih, který vyrovná většinu disproporcí. Když pak spodní část nohavic trochu rozšíříte do tzv. “flare jeans”, krásně tím zdůrazníte ženskou postavu, kdy rozšíření na nohavicích koresponduje s úzkým pasem a širšími boky. „Pro menší ženy je ideální délka nohavic tzv. “bootcut”, ty jsou delší než obvykle a nosí se s vyššími botami. Překrývají boty až k zemi a opticky tak prodlužují nohy i celou postavu,“ říká stylistka obchodního centra Bára Havlíková.

Kapsy umí zvednout zadek

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát důležité, pozornost je třeba věnovat i zadním kapsám. Příliš velké nebo naopak žádné kapsy zvětšují zadeček. V těchto případech totiž vznikne velká plocha, která není ničím rozčleněná, což dává optice prostor pro zdánlivé zvětšení. Nepomohou ale ani příliš malé kapsy, které na větším pozadí působí disproporčně. Až najdete tu správnou velikost kapes, dejte ještě pozor na jejich pozici. Ty umístěné příliš na bocích zadeček rozšiřují, kapsy posazené až moc nízko budou zadeček opticky stahovat dolů a vytvářet dojem, že padá.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články