Elegantní cvočky a druky

Zapínání ovšem nemusí být jen na zip. Na světlounce béžové bundě nebo jakékoli v jemných pastelových tónech vyniknou elegantní druky a cvočky, které kousek jemně dozdobí a dodají mu šmrncovní nádech. K takové bundičce se hodí malé černé stejně jako plisovaná sukně do půli lýtek a minimalistické tílko. Pokud si chcete podobný kousek pořídit, zaměřte se na dokonalý střih. Máte-li nějaké to kilo navíc, volte spíše projmutější siluetu v délce pod zadek.

Metalické odlesky

Ačkoli se osmdesátky vrací na scénu, metalické odlesky si v určitém věku můžete dovolit jen občas. Zapomeňte na kýčovitou zlatou nebo stříbrnou a sáhněte spíše po béžové s lehkým leskem nebo klasické černé jen s decentními třpytkami, které nebudou rušit celkový dojem. Toužíte-li takto zaujmout, k výraznější kožené bundě oblékněte jednodušší denní outfit, abyste nebudila pouťový dojem.

Příčné zipy pro vyrýsování pasu

Střih vždycky hraje prim. U takové bundy je třeba myslet na optické předěly, těch docílíte třeba příčnými kapsičkami se zipy kousek pod úrovní pasu, přestřižením a dvojitým švem nebo třeba elegantním tenkým páskem. Figuře zalichotí také kontrastní boční vsadky, ideálně z jiného materiálu nebo třeba plastické, které vás opticky zeštíhlí. Chcete-li zachovat rockerský nádech kožené bundy, vyberte si tu s prošíváním v ramenou nebo na loktech, s viditelným stojáčkem či nějakou zajímavou ozdobou. Romantičkám zahrají do karet volánky podél zipu nebo jako zakončení spodního lemu či rukávů.