Od slavné inaugurace prezidenta ČR Petra Pavla je první dáma Eva Pavlová pod drobnohledem módních expertů i veřejnosti. A ačkoli se symbolem nově zvoleného prezidentského páru stala klasická kostkovaná „flanelka“, jen s ní si rozhodně nevystačí. Naopak se ukázalo, že stejně jako volnočasová móda jí není cizí ani ležérní elegance.

Zdroj: Youtube

S módou si tyká

Dá se říci, že Eva Pavlová má sama o sobě skvělý vkus a svůj styl měla šanci již dávno vyladit na diplomatických zahraničních cestách, kam svého manžela doprovázela coby náčelníka Generálního štábu Armády České republiky. Navíc je znát, že ona oproti bývalé první dámě a manželce exprezidenta Miloše Zemana nehodlá zůstávat v ústraní. To se projevilo i během prezidentské kampaně, kdy svůj vybraný vkus podpořila spoluprací s módní návrhářkou Štěpánkou Pivcovou, která se starala také o styling budoucího prezidenta České republiky.

Starorůžová je stále v kurzu

V průběhu prezidentské kampaně jsme mohli budoucí první dámu často vídat v oblečení v příjemných starorůžových tónech. Jemná, velmi ženská a uklidňující barva skvěle koresponduje s jejím barevným typem a Eva Pavlová jí zůstává věrná i nadále. Stejně tak i pouzdrovým šatům v délce dlaň nad kolena nebo šatům lehce áčkového střihu. Přitom i jednoduše střižené šaty vždy ozvláštní nějakým drobným detailem nebo střihovou vychytávkou. Rozhodně to nikdy není nuda.

Bývalá vojačka se ale nevzdává ani oblíbeného denimu. Světle modrou džínovinu oblékala i v průběhu předvolební kampaně, kdy denimové košile a klasické džíny doplňovala basic tričkem nebo béžovým svrchníkem. A nadále věrná zůstává také svým halenkám a šátkům.

Skvělá reprezentace

Již při prvních zahraničních cestách byla Eva Pavlová vnímána zahraničními a českými médii i veřejností jako velmi reprezentativní a elegantní. Od té doby se její styl nemění a vždy, když se objeví ve společnosti, jen září. Nebojí se ani výrazných barev, které jí sluší a dodávají patřičný šmrnc a noblesu.

Vysoká škola módy a stylu

Za výběrem garderoby manželky prezidenta Petra Pavla, a tedy i návrhářů, kteří pro první dámu šijí, dnes stojí poradkyně v oblasti módy Lenka Bernardes da Silva. Jejím mentorem byl mistr etikety a bývalý tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla Ladislav Špaček. Da Silva Evě Pavlové sama navrhla několik šatů pro její zahraniční cesty i na společenské události na Hradě. Nejznámější je především modro-krémový komplet s velkou mašlí, který byl vybrán pro oficiální fotografii prezidentského páru.

Není to vůbec jednoduché

Podle módní expertky musí garderoba první dámy respektovat i čas strávený v dopravě, třeba při cestách letadlem, vlakem nebo vozem. Dojem musí být vždy perfektní, šaty se nesmějí mačkat a ona se v nich musí cítit skvěle. Jedná se tak o několikafázový šatník, dobře kombinovatelný právě podle toho, jaký program první dámu čeká.

První fáze šatníku je určená pro volný čas a zaměřuje se na pohodlné, ale stylové oblečení. Druhá fáze zahrnuje outfity vhodné pro pracovní dny, kdy se první dáma účastní významných setkání, ať už doma, nebo v zahraničí. Tyto outfity by měly odrážet jak osobní styl paní Evy, tak profesionalitu. A třetí fáze je zaměřená na vysoce společenské události, jako jsou státní návštěvy nebo jiné formální příležitosti.

V těchto případech je nutné striktně dodržovat pravidla společenského postavení a módní etikety. Je velmi důležité vybírat šaty a oblečení, jež odpovídají formálním standardům a zároveň zajišťují paní Evě výjimečný a sofistikovaný vzhled.

Zdroj: vlasta.cz dvojka.rozhlas.cz profimedia.cz

Související články