Pojďme si to shrnout. Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii dostal australský filmový a divadelní herec Geoffrey Rush. Z Česka pak herec Bolek Polívka, a to za přínos české kinematografii. S prázdnou z Varů neodjíždí ani americký herec a producent Benicio del Toro, ten obdržel cenu prezidenta MFF Jiřího Bartošky.

Andrea Bartošková se šperky za „mega“

Manželka prezidenta festivalu Jiřího Bartošky Andrea vynesla nádherné černé šaty s bílými detaily doplněné o bílé diamantové šperky od ALO diamonds za více než milion korun. Další z dam, které mají úroveň a styl, herečka Jana Švandová, zazářila k decentních černých šatech s balonovými rukávy od Tatiany Kovaříkové. Jako již tradičně to slušelo topmodelce Daniele Peštové, která přišla s manželem Paľem Haberou. Ve velmi elegantních černých šatech s decentními prostřihy byla ozdobou červeného koberce. V jasně modrých šatech s vlečkou a průsvitnými rukávy zdobenými výšivkou byla nepřehlédnutelná i manželka oceněného Bolka Polívky Marcela.

Kordula Stropnická všem vyrazila dech

Největší hvězdou zakončení filmového festivalu ve Varech byla šestnáctiletá dcera Veroniky Žilkové Kordula Stropnická. Tu oblékl stylista hvězd Filip Vaněk do sexy zlatých šatů návrhářky Elisabetty Franchi. Kordula prý byla zpočátku hodně nervózní, protože takhle průhledné šaty, navíc s extrémním výstřihem, na sobě nikdy neměla. Odvaha se ale cení a tento model ruku v ruce s její mladou krásou všechny ohromil. Pyšná byla její maminka Veronika, které to v šatech návrháře Philippa Pleina také neuvěřitelně seklo! Boty na vysoké platformě s vražednými, téměř dvaceticentimetrovými podpatky, v klidu ustála.

Mládí se toho nebojí

Další mladou dámou, která ve Varech po celou dobu bodovala svými outfity i vystupováním, je dcera Ivy Kubelkové Natálie Jirásková. Přítelkyně Adama Mišíka sice červený koberec vynechala, ale v Mattoni Life baru, kde si Adam zazpíval na závěrečném koncertu kapely Monkey Business, v černém overalu s dech beroucím dekoltem, který sahal skoro až k pupíku, byla za hvězdu.

Hrdličky

Letošní festival si bok po boku užívala také zamilovaná dvojice Jakub Prachař a Sara Sandeva. Loni se na karlovarském filmovém festivalu ještě skrývali a vyfotit je společně byl pořádný oříšek. Sara okázalé společenské akce příliš nevyhledává, i ve Varech byl její program zaměřený na filmy, přesto se na červený koberec náležitě vyfikla a ve zlatavých splývavých šatech s vysokánským rozparkem byla okouzlující.

Bílá je zkrátka bílá

Po červeném koberci se prošla ruku v ruce se svým trenérem Jiřím Vaňkem slavná česká tenistka Petra Kvitová. Ta zvolila pro slavnostní večer bílé šaty z dílny módní návrhářky Beaty Rajské. Ty, stejně jako Andrea Bartošková, doplnila o šperky ALO Diamonds. V bílém jsme mohli vidět také herečku Marthu Issovou, která dorazila po boku partnera Davida Ondříčka. Ve světlých šatech až ke krku, s krajkovým živůtkem a šifonovou sukní, působila usedleji, než bývá pro Marthu typické. Do bílé v kombinaci s černou se vystrojila také herečka Kristýna Leichtová, která v šatech s geometrickými prvky a hlavně rukavicích až nad předloktí působila trochu jako domina.

Herečky nenechaly nic náhodě

Alena Doláková si letošní Vary náramně užívala po celou dobu trvání festivalu. Na závěrečný ceremoniál oblékla zdobné šaty se spadlými rameny a výraznou aplikací na sukni. Dorazila i herečka a moderátorka s přítelem Martinem Hronským Krupou, která sladila barvu šatů a roztomilou čelenku do vlasů s přítelovým motýlkem. Nepřehlédnutelná byla také Zuzana Stivínová v tmavě vínových sametových šatech s vlečkou.

Casanova v růžové halence

Když bychom se měli zaměřit za nejextravagantnější model závěrečného večera, nemůžeme tentokrát ocenit ženy… Nejvíce odvahy při výběru outfitu prokázal španělský herec a režisér Eduardo Casanova, který na slavnostním ceremoniálu převzal cenu za svůj snímek Pieta. Ten všechny ohromil tím, že přišel v nadýchané růžové halence a na podpatcích.

ZDROJ: https://vlasta.cz