Tradiční součást halenek, košilí a propínacích šatů zřejmě nikdy nevyjde z módy. Jde o to, jak je límeček střižený, tedy zda je špičatý, vykrojený, kulatý, obšitý lemem nebo celý ozdobený flitry, výšivkou nebo krajkou. Pak se stává dominantou celého outfitu. Velkým bonusem jsou proto límečky odepínací, které se prodávají sólo, a vy si jimi můžete ozdobit téměř každý kousek oblečení. Tyhle límečky bývají vzadu na zavazování, druky nebo knoflíky, nebo se mohou připínat jen v přední části třeba pomocí suchého zipu.

Marie Antoinetta si límeček nenechala potřísnit krví

Límeček se zapsal do dějin památnou větou Marie Antoinetty těsně před tím, než jí kat usekl hlavu. Panovnice zůstala klidná i na popravišti, kdy s humorem sobě vlastním podala svůj kapesníček katovi a řekla: „Otřete mi tu gilotinu, ať mi nezamažete límeček.“

Přibalte ho do kabelky, večer se bude hodit

Když se ráno oblékáte do kanceláře a nechcete vyčnívat, většinou si obléknete nějaký pohodlný model a doplňky zrovna dvakrát neřešte. Ale pokud se po práci chystáte na party a víte, že se nestihnete doma převléknout, můžete si do kabelky přibalit extravagantní límeček a jím pak dotáhnout jednoduchý top nebo basic tričko na úroveň, která bude odpovídat předepsanému dress code. Skvěle se hodí také límeček zdobený kamínky nebo štrasy, třeba k šatům s hlubokým výstřihem, který může suplovat náhrdelník.

Vybere si každá

Malé a velké, s cípy nebo kulaté, krajkové či naškrobené, vyšívané nebo lemované, límečků je celá řada. V klasické černobílé kombinaci působí elegantně, vyšívané romanticky, krajkové společensky a pošité kamínky a korálky noblesně. Není límeček jako límeček… Vhodně zvolený límeček dokáže upoutat na dekolt nebo ho naopak z větší části zakrýt, záleží na vašich preferencích. O tom, že jde o velmi zajímavý doplněk, není pochyb.

Na jednání i na ples

Límeček je stabilní součástí byznys módy, dokonale padnoucí bílá halenka s naškrobeným límečkem nebo tmavé pouzdrové šaty ozvláštněné cípatým bílým límcem nemají chybu. Pokud si přes oblečení obléknete třeba jednoduchou vestu nebo svetr do véčka a límeček necháte zpoza vykukovat, budete i v bílé unisex košili zatraceně rajcovní. Neokázalým stylem, který se ovšem počítá!

Zdroj: Vlasta.cz

Související články