Abyste se ve svém oblečení cítila prima, i když zrovna nejste modelkovský typ, o dlouhých gazelích nohách jen sníte a svůj zadek byste nepřála ani největšímu nepříteli, buďte v klidu. Spousta žen vám možná vaši zemitou figuru závidí. A že se ohlídne nejeden chlápek, tak to je téměř jisté. Vy to jen nevidíte! Pokud vás ale tělesná konstituce trápí, protože se každé ráno u šatní skříně hroutíte stylem: „Nemám co na sebe…“, popřemýšlejte o tom, jak váš domnělý či faktický handicap zamaskovat. Třeba pomocí jednoduchých triků a pouček, které si vezmete k srdci a budete se jimi řídit.

Dejte bacha na materiál

Materiál, ze kterého je váš oblíbený kousek střižený, je alfou a omegou výsledného dojmu. Platí zde nepřímá úměra – čím těžší nositelka, tím lehčí látka. Samozřejmě ale s citem. V průhledných šifónových mini asi nebude „Metráček“ za módní ikonu. A neplatí to pro množství materiálu, např. vrstvení korpulentnějším ženám pomáhá maskovat faldy. Zapomeňte tedy na manšestr, samet, flanel nebo kůže a volte lehčí splývavé látky, které budou na vašem těle dýchat.

Noste správnou velikost

Nejšílenější modely vznikají ve snaze zmenšit se pomocí menšího, nebo naopak extrémně většího oblečení. Věřte, že když se s velikostí 44 narvete do halenky číslo 38 s úvahou: „Je pružná, to dám,“ kila vám to neubere, naopak budete vypadat jako paní od vepře. Ale chybou je i maskovat se ve velikosti 50 a více. Když vám oblečení nebude sedět v ramenou a bude kolem vás divně povlávat, slušet vám to nebude. Velikost proto vybírejte pečlivě a zaměřte se na detaily.

Být vyšší o pár cenťásků…

Tenhle starý song pro fajnšmekry s opravdu šíleným textem vyjadřuje svým ústředním motivem mnohé. V rámci nápovědy, jak si ubrat opticky pár kilo, to ovšem sedí. Udělejte se zkrátka za každou cenu vyšší! Dobře padnoucí džíny s vyšším pasem, topy střižené pod prsa, podélné proužky, véčkové výstřihy, vysoké rozparky a samozřejmě podpatky udělají své.

Vyčešte si vlasy

Vyčesaný culík vysoko na temeni, drdol ve stylu Marge Simpsonové a dlouhé „pejzy“ podél lícních kostí prodlouží nejen váš obličej, ale ve výsledku vyvolají dojem vyšší postavy. Samozřejmě v kombinaci s vhodně zvoleným oblečením. Labutí šíje, to je to, oč tu běží. Dopomůžete si k ní i visacími náušnicemi a dlouhým řetízkem.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články