Věk je sice jenom číslo, ale metabolismus neurychlíme a elasticita kůže už taky nikdy nebude, co bývala. Cvičení a zdravá strava zachrání mnohé, ale ne každá z nás je k sobě natolik zodpovědná, aby dokázala nemožné a tělo nejevilo známky stárnutí. Pro ty z vás, pro které je ploché břicho hudbou hodně vzdálené budoucnosti, máme pár ověřených stylistických rad, jak s „pneumatikami“, byť jen naoko, zatočit.

Zavinovačky a překřížené střihy pro útlejší pas a plný dekolt

Překřížení předních dílů topu – ať už na zip, na knoflíky, háčky, nebo uvázané volnými konci na boku – jednak vytvoří hezkou linii pasu a boků, ale také upoutá na plný dekolt. Horní díl vedený těsně pod prsy je opticky zvedne a zvýrazní a vytvoří jeden z nejkrásnějších výstřihů, tedy do klasického véčka. Tenhle střih sluší především ženám, které mají sice souměrnou, ale výrazně plnější postavu a široké boky. Úzkým chlapeckým figurám doporučujeme spíše podkasaný vršek.

Lehká asymetrie odpoutá pozornost od problematických partií

Šikmý výstřih, spadlý nárameník, jedno poodhalené rameno, ale také jeden z rukávů netopýří a druhý klasický, to všechno odvede pozornost od „pneumatiky“ na břiše. V tom je síla asymetrie. Dalším příkladem je volnější top s jedním delším cípem, prodloužená délka topu přes zadek, kdy vepředu je možné nařasení od prsou… Všechny atypické střihové varianty hrají nesouměrné figuře do karet.

V řasení se nějaký ten fald ztratí

Léty ověřený a také oblíbený střih triček, přízových svetříků a áčkových halenek. Příčné řasení na jednom boku schová nepěkné zářezy pod podprsenkou i nějaký ten fald na břiše. Nosí se i topy, které mají přední díl podélně sešitý do pružného švu se sámky. Pokud je kousek oblečení ušitý z pružného materiálu s drobným potiskem, na první pohled není poznat, zda je vaše bříško dokonalé nebo se potýkáte s povolenou kůží.

Podkasané topy a úvazy břicho schovají

Nejjednodušším řešením je neobepínat záměrně problematické partie, v tomto případě břicho, a naopak jim nechat volnost. Abyste však nevypadala jako almara nebo stan, je fajn rozevlátý over size top stáhnout na bocích do pevného rantlu, podkasat ho páskem nebo uvázat cípy dole pod bříškem. Nebojte se, bude to působit ležérně a trendy.