Dbejte o sebe i v čase krize, nakonec se budete cítit lépe i vy. Na make-up se klidně vykašlete a nechte pleť odpočinout, ale myslete na to, že podzimní dny nemohou být jedna nekonečná pyžamová party. I když sedíte u počítače nebo na telefonu doma, může vám to slušet, aniž byste složitě vymýšlela, co na sebe. Vyzkoušejte naše oblíbené domácí modely.

Pyžamo nebo domácí úbor?

Často se to na první dobrou nepozná. Některé z nás spí rády v tradičním pyžamu se zapínáním na knoflíky, jiné dávají přednost pyžamovým teplákům a pánskému tričku. Obojí je možné nosit jako domácí komplet i přes den. V tom případě platí jednoduché pravidlo: Ráno se z nočního úboru vysvlečte a natáhněte si na sebe klidně pyžamo, které bude pro následujících pár dní (maximálně ale tři) určené právě pro denní nošení. Ale rozhodně nezůstávejte v tom oblečení, ve kterém jste strávila noc. Proč? Protože se v noci potíte, protože se ráno určitě sprchujete a protože brát si na sebe oblečení, které jste před sprchou sundala, je přinejmenším nehygienické. A taky kvůli vaší hlavě. Ten pocit, že začíná nový (a pracovní) den, vám připomene právě i oblečení, které si vezmete na sebe.

Hlavně na pohodu

Moderní, pohodlná a elegantní je kombinace širokých saténových kalhot a kimona. V zahraničních seriálech v ní ženy středního věku přijímají návštěvy, chodí do schránky pro noviny a pijí polední kávu na terase. Méně šik, ale o to pohodlnější je duel volných teplákových kalhot do gumy a bavlněného trička nebo tuniky. Poslední dobou se na výsluní domácí módy vyšplhaly také overaly, ačkoli nejsou moc praktické při konání potřeby, ale v domácím vytopeném příbytku se z overalu vysvléknete raději než z kombinézy na sjezdovce. A pak jsou tady domácí dlouhé šaty, na které já osobně nedám dopustit. Při příchodu domů se už mezi dveřmi soukám z uplých džínů, dlouhé vlasy smotávám do drdolu a hurá do šatů. K nim si klidně natáhnu tlusté ponožky místo bačkor a bavlněné kalhotky s nohavičkou a cítím se skvěle.

Pánské trenýrky v dámském pojetí

Pokud nesdílíte domácnost s typickým chlapem, který při teplotě nad 15 stupňů začíná skučet, že si připadá jak v sauně, můžete si užívat domácí pohodu i v krátkých nohavicích. Spousta trendy firem se před lety nechala inspirovat zamilovanými holkami, které si s oblibou oblékaly partnerovy trenýrky, a založily svůj byznys právě na pestrobarevných trenkách pánského střihu. Design samozřejmě stále vylepšují, takže si můžete vybrat nejen z obrovské nabídky materiálů a potisků, ale i gumiček v pase, a dokonce vyladit svůj look ladícími ponožkami. Někdy je možné sladit se nejen s manželem nebo partnerem, ale i dětmi.

Košilku si nechte na večer

Lehká noční košilka je do vyhřátého pelíšku to pravé. Nabudí erotické dusno, pokud je ten váš ještě trochu při síle, ale může se v ní cítit skvěle i typická singl. Občas je třeba uvědomit si svoji ženskost a cítit se sama sebou a sexy. Prodloužená podzimní rána se snídaní na vidličku v ní pak můžete strávit zahalená v heboučkém županu. Ten poslouží jako svrchní vrstva po ranní koupeli nebo jen tak pro zahřátí, než vykoukne ranní sluníčko a okny prohřeje byt.

A kdyby vám byla doma jo zima, přehoďte si přes ramena pléd, třeba ten, který normálně patří na postel.