Pestrobarevný šátek nebo huňatá šála

Omotat si něco divokého kolem krku se v zimě přímo nabízí. Velkoformátové šátky můžete uvázat na desítku zajímavých způsobů nebo si je po vzoru Francouzek uvázat kolem hlavy a nechat cípy volně splývat. Huňaté pletené šály vás v zimě zahřejí, stejně tak atraktivní plédy. Pokud jsou lemované třásněmi a střapci nebo pošité korálky, o to více rozbijí jednolitou tmavou plochu.

Pončo nejen na zahřátí

Když uhodí silné mrazy, přes kabát si klidně navlékněte indiánské pončo. Pokud je kabát áčkového střihu a vy chcete proporce zachovat, použijte přes pončo pásek. Je-li součástí kabátu, klidně ho vytáhněte z poutek a opásejte všechny kousky svrchu. Výrazný opasek bude slušet i samotnému kabátu, můžete si pořídit pár různorodých širokých pásků do zásoby a střídavě je obměňovat a ladit s botami nebo kabelkou.

Nechte vykukovat rolák

Pod kabát s klopami noste huňaté svetry se spadlým rolákem, mikiny s velkou kapucí nebo s vysokým stojáčkem, ideálně v jásavých barvách. Můžete si v nich schovat i bradu a na hlavu narazit třeba klobouk tón v tónu. S rolákem můžete vyladit i pletenou čepici, když bude mít odepínací bambuli, můžete si s barevným laděním dál vyhrát. Podobně to budete mít s rukavicemi.

Barevný popruh napříč

Pořiďte si moderní XXL ledvinku s širokým a dlouhým popruhem, abyste ji mohla nosit namísto kabelky. Tu samou službu nabízí i messenger s atypickým a nejlépe vyměnitelným popruhem. Když je venku tuhá zima, že masivní šperky nemají šanci vyniknout, miniaturní kabelky a ledvinky suplují jejich funkci.

Rozdíl délek

Dříve módní diktát velel: zpoza dlouhého kabátu nesmí nic vykukovat! Ale dneska? Právě hra s rozdílnými délkami je na pořadu dne. Klidně si oblékněte kabát pár čísel pod kolena a k němu barevné šaty do půli lýtek, těch pár viditelných centimetrů sehraje v konečném vyznění roli. Pokud jde o šaty s dlouhým rukávem, vyberte si ty, které mají extravagantní manžety nebo zakrývající dlaně, opět půjde o ležérní ozdobu černého kabátu.