Kimono dlouhé do půli lýtek nebo klidně ke kolenům můžete uvázat křížem a přepásat, pak ho unosíte i na holé tělo místo šatů. Slušet vám budou atraktivní barvy a vzory, doplnit je stačí jednoduchými páskovými sandálky nebo subtilními střevíčky. Když si vyčešete vlasy a přidáte i nějaký výraznější letní šperk, třeba visací náušnice, dáte vzniknout nádhernému letnímu outfitu.

Přes kalhoty

Dříve se rozevláté kimono kombinovalo maximálně s úzkými kalhotami, dnes je trend trochu jiný. Kimono skvěle doplní i široké ležérní nohavice až na zem. Pod něj si můžete obléknout jednoduché tělové nebo bílé tílko. Kimono schová případné drobné nedostatky postavy a vy budete velmi trendy.

Ke kratičkým šortkám

Jestliže vám proporce nebo povislá kůže či celulitida nedovolí nosit v létě krátké šortky samostatně, s kimonem si je budete moct dopřát. Stačí si ho obléknout přes jen tak na volno, decentně zakryje vaše stehna zezadu a nechá je při chůzi vykukovat jen tak sporadicky, nenápadně. Nosí se i přes zkrácené legíny, které jsou velmi pohodlné, a za jiných okolností byste v nich ven kromě běhu asi nevyrazila. Ovšem kimono to jistí.

K vodě

Cestou na pláž se můžete uvolnit a přehodit si kimono přes plavky jen tak, na holé tělo. Kimono rafinovaně zakryje problémové partie, kvůli kterým se v plavkách cítíte nesvá. Na koupaliště se více hodí provedení síťované, háčkované či s krajkou. Luxusní saténové kousky využijte spíše do města.