Nakupování ve slevách má jistá pravidla, která se s posunováním věkové hranice mění a mění se i s posunováním finančních možností, což, jak samy jistě dobře víte, nemusí jít ruku v ruce. Dříve to možná platilo, ale dnes už nikdo nezaručí, že si na sklonku pracovní kariéry budete vydělávat víc peněz, než když jste v oboru začínala. I když v ideálním případě to tak je!

Dnes vám tedy přinášíme tipy, jak nakupovat ve slevách, pro generaci 50+, která už má leccos za sebou, v módě většinou netápe a umí ohodnotit kvalitu na úkor trendy kousků, které se rychle okoukají. Možná právě proto je pro ženy 50+ nakupování ve slevách náročnější, ale o to víc si ho mohou užít.

1. Kvalita na úkor kvantity

Slevy tu nejsou od toho, abyste si nakoupila deset triček v Terranově nebo Primarku po třiceti korunách za kus, ale jedno až dvě úžasná trička ze 100% bavlny nebo bambusu, perfektně střižená od dražší, nicméně kvalitní značky, nebo rovnou od návrháře, zlevněné ze dvou tisíc na pětistovku. Je možné si po celý rok nekoupit v řetězcích nic a ušetřené peníze pak investovat ve slevovém období třeba do nadčasového vlněného kabátu, který i se 70% slevou bude stát „ranec“, ale na nový byste se nikdy nezmohla a vydrží vám na celý život.

2. Trendy pomíjí, šatník stojí na pilířích

Dejte vale okatým trendy kouskům, které nosí všechny kolegyně a jsou na první dobrou tak zapamatovatelné, že už při třetím nošení budete vypadat, že nic jiného nemáte. Nebo se vám prostě velmi rychle okoukají. Soustřeďte se spíše na klasiku v podobě základních pilířů šatníku, tyhle basic kousky totiž hravě zkombinujete s posledními výkřiky módy a budou vás určitě bavit déle než jednu sezónu.

3. I dvě stovky můžete utratit za něco, co unosíte

U každého kousku oblečení se na chvilku zastavte a položte si jednoduchou otázku: Opravdu se vám tohle tak moc líbí, že byste uvažovala o koupi i ve chvíli, kdy by na modelu nebyla cedulka s výrazně přeškrtnutou původní cenou? Nebo jste jen podlehla dojmu, že za dvě stovky to tu nemůžete nechat? Protože dvě stovky jsou sice skoro nic, ale dvoustovka ke dvoustovce a najednou jste v tom za dva tisíce.

4. Často jde jen o triky obchodníků

A možná vůbec nejde o slevu, někdy jsou ceny po celý rok tak napálené, že právě v době slev se dostáváme na částky, které (možná) odpovídají. Nenechte se zmást super akčními nabídkami a berte slevové šílenství jako hru, ve které vyhrává ten nejspokojenější. Pokud se máte cítit prima a ne jako oblafnutý zákazník, vybírejte pečlivě a s rozmyslem, opravdu vám nic neuteče. Skříně a botníky narvané k prasknutí nejsou alfou a omegou spokojeného života. Ale když to pojmete jako zábavu, obměníte šatník za hubičku a starší kousky zase přesunete k někomu, kdo je ještě unosí, klidně se na nákupy kousků se slevovou visačkou vrhněte a užijte si to.