Není rolák jako rolák. Lehoučký bavlněný ve stylu nátělníku nosí v zimě spousta žen místo spodní košilky nebo jako výplň byznys saka. Jaké extravagantnější roláky letos frčí?

Zdroj: Youtube

Mohutný, spadlý a dekorativní

Huňaté a vyplétané svetry s rolákem mají letos dobře našlápnuto. Jsou velmi extravagantní a pod kabátem suplují šálu nebo nákrčník. Nosí se i svetry s kapucí, která slouží zároveň jako rolák. Když si kapuci přetáhnete přes zátylek, vpředu na krku vznikne ochranný štít. Velmi moderní jsou roláky v kontrastním barevném provedení, takže svetr vlastně vypadá jako 2v1 – svetr a šála. Velkým hitem jsou rolákové svetry pletené na velkých jehlicích, třeba s vyplétanými copánky, které se nosily v 80. letech a pletly nám je babičky. Upnuté varianty však nahradily plus size modely v délce do půli stehen.

Související články

Rolák boduje i ve společnosti

Nosí se také společenské varianty roláků z počesané bavlny s příměsí lycry nebo sametu. Ty bývají většinou upnutější a v cropp střihu, což ocení zejména mladší generace. Padesátnice pupík vystavují jen zřídka. Pod takový rolák si však můžete obléknout delší košili a klasiku, kdy rolák tvoří spodní vrstvu, otočit naruby. Společenský rolák z průsvitné příze jako pavučinka se bude skvěle vyjímat pod projmutým sakem nebo rovnou dámským frakem.

Související články

Zkrácené rukávy nebo rovnou bez

Dalším trendem, který se v rolákové módě drží už několik sezón, jsou rolákové vesty, ponča a svetry se zkrácenými rukávy, ideálně do půlky předloktí. Pod takový svetr je nutné obléknout nátělník s dlouhým rukávem, který bude efektně vykukovat. Slušet vám bude i halenka s manžetovými rukávy a v prodloužené délce, přes kterou si takový rolák natáhnete. Co se týče vest, frčí ty se spadlými rameny nebo s netopýřími rukávy, buď hladké, nebo s výrazným vyplétáním. Nosí se i úpletové rolákové šaty, ať už hrubě pletené, nebo z jemné příze.

Zdroj: www.vlasta.cz