Přírodní tóny působí sofistikovaně, ale v barvách zase budete mít šmrnc. Nebojte se experimentů, i když máte pár kilo nadváhu. Svetry s plastickým vzorem a v nepřehlédnutelných tónech můžete navrstvit na podkladové nenápadné kousky a pohrát si tak s proporcemi.

Zdroj: Youtube

Kontrast délky

Letos se nosí krátké propínací svetry do pasu s prodlouženými rukávy, které vám budou záměrně vykukovat z kabátu. Nebo naopak svetry těsně pod zadek, které mají rukávy výrazně zkrácené nebo ohrnuté. Když si rukávy ležérně vyhrnete až po lokty, vytvoříte ležérní model hodný obdivu. Zkrátka pravidlo krátký rukáv & delší svetr a obráceně funguje!

Retro stále více v oblibě

Kousky, které byste přinejlepším před pár lety hodili do kontejneru s textiliemi, se vrací. Nosí se vyplétané copánky, kontrastní a mnohobarevné pruhy, 3D čtverce a kosočtverce i jiné plastické vzory. Znovu se objevují svetry s nášivkami, výšivkami a poseté flitry.

V hlavní roli zapínání

Výrazné knoflíky, háčky a spony jsou na pořadu dne. Pokud možno co největší knoflíky, spony a háčky mají nejen praktickou, ale i zdobicí funkci. Do módy se vrací také dřevěné brože, stuhy a zkrácené zipy. Na zdobnosti přidávají také naducané rukávy a podkasání do širokého rantlu. Takové svetry jsou velmi oblíbené a ruku v ruce s nimi přichází i záliba mladých lidí, a dokonce i mužů, v pletení.

Zdroj: www.vlasta.cz