O tom, že šperky vyladěné s oblečením bodují, není pochyb. Náušnice, které ladí s topem nebo šátkem kolem krku, make-upem a hlavně rtěnkou, podtrhnou váš styl.

Na scénu se letos vracejí masivní kruhy, náušnice zdobené barevnými kamínky, nestárnoucí perly a také visací dlouhé náušnice, které prodlouží vaši šíji.

Zvýrazněte rysy obličeje pomocí šperku

Náušnice ale dovedou také velmi dobře zvýraznit přednosti obličeje, případně nežádoucí rysy opticky pozměnit. Víte, po kterých sáhnout, aby obličeji opravdu lichotily a vaši přirozenou krásu podpořily?

„Při výběru náušnic existují samozřejmě nějaká pravidla, podle kterých se mohou ženy řídit. Například že ke kulatému obličeji se hodí delší visací náušnice, které ho opticky protáhnou, pro majitelky oválného obličeje se zase hodí náušnice kruhové, ve tvaru kuliček (perel), spirál či slziček, které obličej rozšíří. Já ale vždycky říkám, že úplně nejdůležitější je, aby se žena v náušnicích sama cítila dobře a měla z nich radost.“

Gabriela Dědičová, majitelka šperkařské značky Tiami

Kulatý obličej

Máte-li kulatou tvář, pak jistě oceníte, když vám náušnice pomohou vytvořit iluzi delší, štíhlejší linie.

Ideální jsou pro vás podlouhlé visací náušnice, které obličej opticky prodlouží a dodají mu jemnější rysy. Vyhýbat byste se naopak měla kulatým náušnicím, které tvář opticky ještě rozšíří.

Hranatý obličej

„Majitelky hranatého typu obličeje by se měly poohlédnout po náušnicích s oblými tvary, které zjemní jejich ostřejší rysy. Kulaté náušnice nebo designy s jemnými křivkami jsou pro tento typ ideální volbou, protože harmonizují tvář a dodávají jí měkčí výraz,“ vysvětluje Dominika Šťovíčková, spoluzakladatelka šperkařské značky USHI.

Obličej ve tvaru srdce

Nenosíte-li jen srdce na dlani, ale také ve tváři, je pro vás důležité vyvážit proporce mezi širším čelem a užší bradou.

Ideální jsou pro vás náušnice, které opticky rozšiřují dolní část obličeje. Skvělou volbou jsou třeba náušnice ve tvaru kapky či slzy, protože přitahují pozornost ke spodní části obličeje a zjemňují ostré rysy.

Také náušnice s více vrstvami nebo detaily, které sahají pod lalůček ucha, vám budou slušet.

Oválný obličej

Pokud vám příroda nadělila velmi symetrický oválný obličej, máte vyhráno. Vy totiž nemusíte nějak složitě řešit, jaké náušnice do lalůčků zavěsit nebo připnout.

Můžete si dovolit pohrát si s různými délkami i tvary, není žádné tabu. Budou vám slušet jednoduché pecičky i dlouhé a výrazné visací náušnice.

Zdroj: Vlasta.cz, Ushi.cz, TIAMI, How To Choose The Best Earrings For Your Face Shape – Blingvine, Ultimate Guide: Choosing Earrings to Match Your Face Shape (majorica.com)

Související články