Máme pro vás jednoduchý návod, jak si sama doma před zrcadlem určit, jak vysoko/nízko by vám měla podprsenka držet poprsí. Věnujte tomu pár minut, protože to může zcela změnit váš život.

Osm osmin krásy

1. Postavte se před zrcadlo na výšku tak, abyste se v něm viděla celá.

2. Svoji postavu si opticky rozdělte na osm osmin. Jde o doslova magické číslo signalizující ideální proporce těla, takzvaných osm osmin krásy! S odpočtem jednotlivých osmin začněte na patách.

3. Od pat k lýtkům je první osmina, od nich k hornímu zaoblení kolen druhá, od kolen do půli stehen je třetí, od půli stehen ke klínu je čtvrtá osmina. Od vašeho klínu k pasu je pátá osmina, od pasu k prsům je šestá, od prsou k šíji sedmá. Hlava tvoří osmou osminu vašeho těla.

4. Podle principu antické krásy máte ideální proporce ve chvíli, kdy jsou všechny osminy stejné. A jen těžko to můžeme popřít, koneckonců řečtí a římští sochaři tomu jistě rozuměli, zanechali nám tu dokonalé figury Davida, Diany, Heleny, Parida, Venuše a dalších.

5. A teď se dostáváme k prsům. Ta by měla být opravdu v šesti osminách výšky vaší postavy. Ani o kousek výš a hlavně ani o centimetr níže. Máte-li je pod touto osou, pak i jinak souměrná postava nepůsobí ladně a je třeba si pomoci dobře padnoucím prádlem.

Jak vybrat správnou podprsenku podle stylistky?

„Dobře padnoucí podprsenka vynese prsa do ideální výšky a zafixuje je na středu hrudníku,“ říká Lýdie Malchárková z Trioly. „Ženám s většími povolenými prsy proto vždy doporučuji podprsenky s tence vyztuženými koši a s kosticemi. Kostice mohou mít pro větší pohodlí korpulentních žen flexi zakončení, které netlačí do okolní tkáně. Flexi kostice se snadno přizpůsobí pohybu a obrysu prsů. Ke komfortu pomohou i širší ramínka a správný střih košů – ideálně s T-švem (koš sešitý ze tří dílů do písmene T) nebo uzavřené hladké koše. Látka u nevyztužených košů totiž časem povolí, prsa v nich ztratí kulatý tvar a opět mohou klesnout pod osu šesti osmin.“