Do popředí se dostávají čisté linie, praktické sportovní střihy a pohodlné siluety, to vše v univerzální paletě krémové, khaki, šedé, černé, bleděmodré a zelenkavé. Tyto svrchníky můžete kombinovat s podobně laděnými kousky nekomplikovaných střihů a barev, nebo se trochu odvázat a doplnit je výstřednějším oblečením. Důležité je především kvalitní a promyšlené zpracování lahodící oku a ctící maximální možné pohodlí. Nosí se klasické jednořadé kabáty, volnější prošívané bundy, kabáty s lichotivým vázáním v pase i módní novinka letošního podzimu a zimy – bundokošile neboli shacket.

Skryté nebo jednořadé zapínání

Přestože jsme nedávno upozorňovali na trend dvouřadého zapínání, který kopíruje vojenský styl a v módě si razí novou cestu, jednořadé zapínání má také něco do sebe. Nenaruší celkový dojem outfitu a dá vyniknout ostatním drobným detailům. Letos na jaře se budou nosit kabáty se zapínáním na skryté druky, úzký zip nebo knoflíčky, které na první pohled sotva zaregistrujete.

Neviditelné švy

Stejně tak budou působit i švy. Výraznému prošívání zvoní hrana. Pokud má být oblečení trendy a dát vyniknout dokonalému, přesto však jednoduchému střihu, švy celkový dojem nesmí rušit. Jarní kabátky mají prošívání tón v tónu, kapsy jsou nenápadně všité z boku, jen na košilových bundách jsou přiznané, našité zvenčí v oblasti prsou. Prostě a jednoduše jako na sportovní košili. V případě decentně projmutích kabátků se s vnějšími kapsami nepočítá, střih sám o sobě dodržuje linie těla a nehodlá je ničím narušit.

Nevýrazné barvy a sofistikovaná silueta

Barevná paleta, jak jsme psali na úvod, se drží jemného tónování. Béžová, barva slonové kosti, nude a jemné pudrové tóny, ale i zemitá khaki nebo antracitová, to jsou barvy svrchníků nadcházejícího jara. Samostatnou kapitolou jsou pak sněhově bílé kabátky, které jsou dost náročné na údržbu, ale na těle vypadají skvěle. Chcete-li zachovat elegantní ráz, vylaďte i zbytek oblečení jemně, hodláte-li se vyčlenit z davu, klidně použijte na ostatní kousky z outfitu kontrastní a výrazné barvy.