Barvy: zářivě bílé šlape na paty barva másla

Světlé barvy vévodí jaru. Vedle čistoskvoucí bílé ve všech jejích podobách, nejvíce ovšem na romantických šatech, je novým trendy odstínem tzv. butter yellow, tedy světlounce nažloutlá barva blížící se téměř ke krémové.

Barva másla válcovala přehlídková mola a najdete ji i v běžných obchodech. Nosí se světlounké kalhotové kostýmy, šaty dlaň nad kolena i kalhotové sukně.

Bílou i máslově žlutou můžete kombinovat s ostatními pastelovými odstíny nebo naopak s kontrastní černou.

Střih: pas proklatě vysoko a širokánské zvony

Střihová varianta kalhot a sukní s pasem šplhajícím vysoko k pupíku nebo lehce nad něj je tady s námi už nějaký ten pátek. Proč? Protože sluší ženám napříč generacemi i typy postav.

Opticky prodlouží siluetu, zvýrazní pas a díky pružnému rantlu nebo jen dobře zvolené velikosti vám nebude nad opaskem nic přetékat. V kombinaci s vychytaným stahovacím prádlem se vám navíc podaří tak trochu zpevnit povislé bříško.

Zároveň se do módy vrátily široké zvonové nohavice, které spolu s vysokým pasem dodají siluetě ženské tvary ve stylu přesýpacích hodin. Jde o ideální kombo pro maximální prodloužení nohou.

Potisk: frčí květy ve všech podobách

Když jde o jaro, jaký jiný potisk by měl vévodit oblečení než různobarevné květy? Ať už jde o drobné, něžné kvítky, kontrastní a velká květenství, plastické 3D aplikace, nebo abstraktní a máznuté potisky evokující rozkvetlou louku… Senzačně vypadají také poupata a lístky, samostatnou kategorií je pak inspirace růžemi.

Pokud chcete oslnit a trochu se odvázat, i když máte nějaké to kilo navíc, vyberte si extravagantní a kontrastní potisky na jednom kousku oblečení a ten doplňte druhým jednobarevným kouskem.

Chcete-li poutat na ženské křivky a vytuněný dekolt, oblečte si květovanou blůzku a k ní natáhněte tmavé jednobarevné kalhoty nebo pouzdrovou sukni. Hitem jsou také květovaná saka a blejzry.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články