Černé nebo tmavomodré sako má v šatníku zcela jistě každá z vás. K pouzdrové sukni do práce, k běžně nositelným šatům na vycházku nebo do kina, k džínám na kafe s kamarádkou nebo na nákupy do města. A také na večerní party, do divadla nebo do baru. Zkrátka jednobarevné tmavší sako musíte ve skříni mít. Co se takhle začátkem jara odvázat a pořídit si nějakou pestrobarevnější variantu blejzru?

Na motivy květin

Delší sako nebo kratší blejzr s potiskem květin je tou pravou jarní bombou. Nosí se jednak drobné niterné kvítky, které sluší robustnějším ženám, ale i extravagantní velké květy pro ty útlejší z vás. K takovému saku si můžete obléknout obyčejné modré džíny a bílé tričko, květovaný vršek vyzdvihne jednoduchý styl minimálně o dva levely výš. Když si obléknete kolovou sukni a uplé tílko tón v tónu, budete nepřehlédnutelná. Ale k jaru patří i hra kontrastů, takže se nebojte vybočit z davu v neonovém overalu, přes který si obléknete kratší blejzr s drobným květinovým potiskem a třeba neonovým lemem.

Kostka, puntík a proužky

Silná geometrická trojka hájí své pozice v první řadě. A daří se jí to léta skvěle. Letos se nosí drobná francouzská kostka stylu vichy a klasická černobílá kombinace podkladu a drobných puntíků. Velmi oblíbené zůstávají proužky, ať už v navy stylu, tedy modré na bílém podkladě, nebo pastelové. Šířka se příliš nemění, s postavou promyšleně pracují středně silné, ale i tenké proužky. A opět je jen na vás, s čím pruhované sako sladíte. My navrhujeme jednobarevný, střihově jednoduchý základ, kterému dají pruhované kousky vyniknout.

Zvířecí potisky

V animálním stylu se vlastně nic moc nezměnilo. Potiskům na sakách vévodí levhart, had a zebra, s nemalým přispěním tygra a krokodýla. Co se mění, to je barevnost. V minulých letech si návrháři ulítávali na atypických barvách, které s kůží zvířat měly pramálo společného, letos se zase vrací k původní barevné škále s převahou hnědé, béžové, lahvově zelené a slonové kosti. Nosí se i velmi abstraktní potisky a témata, každému dle vkusu.