Nesmrtelné tenisky

V jarních kolekcích nemůžou chybět tenisky. Nosit se budou ty barevné, od jemných pastelových odstínů až po expresivní, výrazné pestrobarevné chunky podešve i tenisky v retro a vintage stylu. Tenisky mohou mít výrazné prošívání, kontrastní barevné tkaničky nebo suché zipy, ale nosí se i tenisky nazouvací, které mají na nártu řasení nebo bývají stažené gumičkou. Vrací se kotníkové kecky s metalickými prvky a se sponami, poseté druky nebo kamínky.

Elegantní lodičky

Minimálně dvoje lodičky na vyšším podpatku by měla vlastnit každá žena. Určitě jedny nadčasové, černé, bez zbytečných okras, a pak jedny barevnější, nápadité, dodávající šmrnc i komisnímu oblečení. Pro společenské události zůstávají v kurzu jehly, ale nosit se budou i lodičky, ve kterých vydržíte celý den. Na širokém blokovém či kuželovitém podpatku nebo na vyšší platformě.

Masivní mokasíny

Mokasíny představují kontroverzní téma. Někdo je miluje, jiný nesnáší. I jejich vzhled prošel za pár posledních let proměnou. Spona bývá výraznější, nahradit ji může řetízek z korálků nebo výrazný kovový řetěz. Některé mokasíny mají stále klasický střapec a široký nízký podpatek, ale nosí se i vyšší platformy, a dokonce mokasíny kotníkové. Kožené kousky doplňují semišové ve výrazných barvách. Dandy styl je zkrátka v kurzu.

Návrat espadrilek

Obrovský boom slaví slaměná podrážka. Je ovšem třeba sázet na kvalitu, neboť lacinější napodobeniny oblíbených espadrilek se mohou po pár nošeních změnit na nehezké ošmajdané křusky. Espadrilky bývají hezky zdobené. Přezky, kamínky, zlaté, stříbrné a černé řetězy, proplétání, uzly i jemné pásky. Tím vším tyhle oblíbené boty disponují a hodí se tedy i na léto, které je ještě hodně daleko.

Zdroj: www.vlasta.cz