Barevná paleta

Městské vesty v neutrálních barvách zaplavily ulice. Černá, šedá, béžová či hnědá perfektně doplní pestřejší spodní vrstvu, třeba hrubě pletený svetr, tenčí bundu nebo džísku. Pokud se ovšem nebojíte poutat pozornost, sáhněte klidně po moderní pastelové péřovce. Nosí se všechny odstíny žluté, zelené či modré a také metalické tóny.

Peří nebo vata? My sázíme na peří…

Při výběru je vedle designu důležitý také materiál oblečení. Vatované vesty jsou finančně dostupnější, takže pokud podléháte sezónním trendům, klidně si nějakou barevnou vatovou vestu kupte. Sázíte-li na nadčasové kousky, zapátrejte mezi vestami z pravého peří. Bývají sice výrazně dražší, ale v zimě odvedou skvělou práci. Peří – a zejména pak to husí – je totiž nejlepší izolační materiál. Je sice náročnější na údržbu, ale díky skvělé vlastnosti vázat vzduch poskytuje dostatečný tepelný komfort i v extrémních podmínkách.

Tenisáky do pračky

A jak se o péřové bundy starat? Ať už si pořídíte bundu z kachního, či husího peří, perte ji jen občas a nejlépe s „oholenými“ tenisáky nebo s míčky přímo určenými na praní peří. Tím dosáhnete větší nadýchanosti a předejdete slepení a hrudkování. Výborným pomocníkem je i sušička, tenisáky můžete nahradit „vajíčky“ určenými právě do sušičky.

Dejte nudě sbohem

Velký boom zažívají nadýchané extra límce, stojáčky a klopy. Nejvíce trendy budete v bundě, ve které schováte půlku obličeje. A také zátylek – většina zimních vest má i odepínací kapuci, často zdobenou umělou kožešinou. Dalším výrazným trendem jsou široké zipy, které s barvou vesty ani za mák neladí. Čím kontrastnější, tím lepší. Pokud jste si zatím žádnou vestu nevybrala, nechte se inspirovat naší fotogalerií. Třeba vám nějaký kousek padne do oka!