Kamaše a legíny

Nevím, jak jste na tom vy, ale já na legíny nedám dopustit. Musí být ovšem kvalitní, pevné a přitom dostatečně strečové a hlavně s širokou paspulkou v pase. Tenkou gumu, která se všelijak kroutí, v pase nesnesu. Naštěstí i klasické legíny a kamaše doznaly poslední dobou střihových změn a výrobci se zaměřují na to, aby byly takříkajíc nenápadné a chovaly se jako bezešvé. Letos jsou moderní legíny se vzhledem kůže nebo takové, které v sobě kombinují strečové materiály s pevnou látkou. Také volnější bavlněné a přízové kamaše vypadají na těle skvěle, a navíc vás zahřejí. Nebraňte se pohodlí a pořiďte si nějaký podobný kousek s vyšším pasem.

Bokovky jsou za zenitem

Jste-li kalhotový typ, zahoďte bokovky a vraťte se o pár desítek let zpátky… Džíny s vysokým pasem perfektně stáhnou nelichotivé partie na břiše i bocích, které často trápí i hodně štíhlé ženy ve středním věku. To samé platí pro pouzdrové sukně. U vysokého pasu dejte pozor, aby se vám nezařezával do kůže, řešením je širší pružná lemovka nebo střih bez zakončení v opasku.

Pozor na proporce

Kalhoty se zvýšeným pasem opticky zkracují trup. Když se tedy rozhodnete zastrčit košili nebo podkasaný top do kalhot, zkontrolujte v zrcadle své proporce. Perfektně vypadají kalhoty se sámky v pase nebo teplákové modely s tenkou paspulkou a úvazem v pase. Velkou novinkou jsou sportovní sukně, které končí téměř pod prsy. Mívají všitý široký pásek a dokážou vyrýsovat postavu typu přesýpacích hodin, sen každé ženy.