Ano, často vám radíme, že je třeba rozzářit obličej pomocí světlých šátků, bílých roláků, pastelové rtěnky… Tyhle triky na obličeji opravdu fungují. Ale vzdát se elegantní černé a hnědé jenom kvůli tomu, že už nám není -náct ani -cet je nesmysl. Černá je léta nosnou barvou většiny šatníků! Je elegantní, nadčasová a má šmrnc. A co víc, dá dokonale vyznít luxusním materiálům, na které máte v pokročilejším věku nárok. Koneckonců, kdy jindy, že?

Street style pro náročné

Oboustranná bunda, z jedné strany z česaného semiše, z druhé z textilní neboli eko kůže, je trendem letošního podzimu. Když si pod ni vezmete hnědý přízový rolák, ideálně spadlý, vytvoříte tak zajímavý efekt „vody“ v oblasti hrudníku, který ženám bez výrazných proporcí přidá na objemu tam, kde je to třeba. Drobně kostkované kalhoty tón v tónu ohrnuté těsně ke kotníkům dají vyniknout sportovním teniskám na surovce. Nadčasové, mladistvé, prostě za jedna!

Nepřehlédnutelný kabát

K černým přízovým šatům nad kolena s efektní vsuvkou ve výstřihu a ke kvalitním legínám patří vysoké kozačky v tónu. O tom, že vám tenhle model ubere pár kilo, není pochyb. Atraktivní buklé kabát s koženými klopami, ležérně rozepnutý nebo v chladnějším počasí upnutý až ke krku a doplněný hrubou šálou je dokonalou tečkou. Jednoduché minimalistické pojetí střízlivého zimního outfitu.

Nesmrtelné pončo

Já sama mám ve skříni ponča jen dvě. A přiznám se, že jsem ještě nedospěla k tomu, abych v některém z nich vyrazila do ulic. Přitom se mi tahle móda docela líbí, ale prozatím jen na modelkách v katalozích. Možná to bude tím, že kostku dvakrát nemusím a ani třásně nejsou v mém top výběru. Takže můj čas na pončo zřejmě teprve přijde. Pokud se ovšem vy sama cítíte v ponču dobře, určitě ho noste. Budou vám k němu slušet strečové džíny, robustnější kotníkové boty a – jak je patrné z obrázku – i nějaký kontrastní šál. Pokud zvolíte hnědo-černou kombinaci barev, nešlápnete vedle.