Pojďme si v rychlosti připomenout její nejslavnější role, kterých je opravdu požehnaně. Tak pěkně postupně. Julianne Moore zářila ve snímcích Big Lebowski (1998), Magnolia (1999), Hannibal (2001), Hodiny (2002), Potomci lidí (2006), Děcka jsou v pohodě (2010) a v neposlední řadě také v dramatu Pořád jsem to já (2014), za který dokonce získala Oscara. A to je opravdu jen zlomek jejích rolí.

Inspirace pro všechny

Ale teď už k jejímu šatníku. Julianne Moore už oslavila šedesátku, ale rozhodně se neobléká usedle nebo fádně. Její outfity jsou nápadité, barevné a originální. Možná vás to překvapí, ale její oblíbenou barvou je růžová, která podle některých „odborníků“ starším ženám nesluší. Julianne Moore je důkazem toho, že je to holý nesmysl. Do trojice nejoblíbenějších barev by se rozhodně probojovala i zelená a červená, a to v nejrůznějších odstínech.

Co se týče konkrétních kousků oblečení, herečka miluje kalhotové kostýmy s volnými nohavicemi a ležérním blejzrem, ale také šaty projmuté v pase a ozdobené nějakým výrazným prvkem, ať už je to nápadný vzor, pásek, nebo třeba volánek.

Džíny i róba

Možná vám bude nestárnoucí Julianne ještě sympatičtější, když vám prozradíme, že ve svém volném čase rozhodně nenosí šaty a lodičky. Když může, oblékne oblíbené, nadčasové a hlavně pohodlné džíny podle aktuálních trendů. K nim klidně přidá mikinu, nasadí kšiltovku a obuje tenisky. A vypadá zase božsky!

A nesmíme zapomenout zmínit také přesný opak ležérních džínů, a to velké večerní róby. Ano, i ty jsou disciplínou, ve které Julianne Moore vyniká. S klidným srdcem můžeme říct, že patří mezi královny červeného koberce, které jen málokdy šlápnou vedle. Herečka jen velmi zřídka sází na jistotu v podobě černých nebo velmi minimalistických šatů. A risk se jí téměř vždy vyplatí. Přesvědčte se sami v galerii.