Historie žabek sahá až do starověku, kdy se vyráběly z kůže, dřeva nebo třeba palmových listů. Dnešní žabky pravděpodobně pocházejí z tradičních japonských sandálů zōri. Byly přivezeny americkými vojáky z Japonska po 2. světové válce a velmi oblíbenými se staly v 50. letech 20. století coby prázdninovo-plážové boty. Největší popularitu získaly v 60. letech coby kultovní obutí surfařů v Jižní Kalifornii.

Milované i nenáviděné

Je možné, že někomu žabky vyloženě vadí. Znám pár lidí, nejen žen, kteří pásek mezi prsty prostě nesnesou. Může se stát, že jste někdy udělali nepříjemnou zkušenost, mezi palcem a ukazováčkem se vám udělal puchýř a od té doby jste na žabky zanevřeli. Mohlo to být nekvalitním materiálem, ne každý snese na jemné kůži umělou hmotu, někomu paradoxně vadí i pravá kůže. Pokud nepatříte mezi ty, kteří si s žabkami nehodlají nic začínat, prohlédněte si naši galerii, třeba vám některé žabky padnou do oka.

Plážovky

K vodě si můžete nazout žabky, které jsou ploché a vaší noze přílišnou oporu neposkytnou. Pokud jde jen o to projít se k bazénu nebo si na rozpáleném písku chránit kůži na plosce nohy, jednoduché placaté gumové žabky to jistí. Mívají tenké gumové nebo látkové pásky, jsou lehoučké a skladné a na hladině plavou, což je především u moře, kde vám občas nějaká ta vlna spláchne plážovou výbavu, celkem praktické.

Na delší procházky

Pro delší „štrádování“ městem nebo přírodou je třeba vybrat si žabky s anatomicky tvarovanou podešví a třeba i s páskem kolem paty, abyste zbytečně nešoupali nohama a nesnažili se pomocí zkroucených prstů udržet botu na noze. I některé značky, které vyrábí čistě zdravotní obuv, mají žabky ve své nabídce. Ty bývají odlehčené, mají tvarovanou korkovou podešev a součástí boty je i protipotící a protiskluzová vložka pro lepší komfort vašich nohou.

Vybarvené prázdniny

Letošní kolekce žabek hrají nejrůznějšími barvami a vzory. Pokud patříte k milovníkům šťavnatých anebo pastelových barviček, přijdete si na své. Letnímu opálení dáte vyniknout v žabkách v nepřehlédnutelných metalických odstínech, trendem jsou i modely v přírodních tónech v bohémském stylu nebo žabky s módním batikováním.