Pastelové barvy hrají prim

Vloni byly hitem extra dlouhé kabáty v přírodních světlých tónech a letos výrobci v tomto trendu pokračují. Jemné smetanové barvy vévodí výlohám, stejně tak i pudrové tóny růžové, meruňkové, zelenkavé a mátové. Osvědčila se také barva velbloudí srsti a světle hnědá, která působí velice elegantně. Ale i milovnice sytých barev si přijdou na své. Nadýchané kabáty v jasně oranžové a sytě modré jsou letošním velkým překvapením.

Kapuce a lemy

K zimě patří kožešiny, naštěstí už dávno hlavně umělé. Na péřových kabátech se objevují lemy na rukávech a límcích, kožešinová bývá i podšívka. Nejčastěji je kožešinka vidět na lemu kapuce. Často bývá odepínací nejen celá kapuce, ale i kožešinový lem. Trendem jsou vícebarevné kožešiny, které můžete vhodně doplnit čepicí, rukavicemi nebo šálou podle aktuální nálady.

Zaměřte se na detail

Na zimu jsou samozřejmě nejlepší co nejdelší naducané modely, ale pokud snad máte pocit, že vám takový kabát přidá opticky nějaké to kilo navíc, sáhněte po projmutém střihu v odlehčené variantě. Over size střih opravdu nesluší každému, pas můžete zvýraznit širokým páskem a celistvost plochy rozbít zajímavými kapsami nebo atraktivními zipy.

Do města

Prošívaný kabát nemusíte nosit jenom s kamašemi nebo k džínám, klidně ho můžete obléknout i k šatům či sukni. Letos jsou v kurzu přízové i pletené sukně, splývavé nebo volnějšího střihu. Pokud si takovou sukni obléknete k prošívanému kabátu, nezapomeňte na vysoké kozačky. Bude vám teplo a hlavně budete vypadat perfektně. A klidně mixujte různé délky, dříve by vykukující sukně zpoza kabátu působila nepatřičně, dneska se kombinování délky v několika vrstvách doporučuje. Sukně nebo šaty, které pod kabát oblékáte, by měly být minimálně stejně dlouhé jako samotný kabát, ideálně delší. Díky tomu budete vždy vypadat trendy a elegantně.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články