Podívejte se, jak můžete trenčkot kombinovat s ostatními kousky.

Zdroj: Youtube

Ti, kteří tento ikonický kabát nosili na sobě jako první, měli v dějinách zcela jiné poslání než herečky a celebrity. Byli to vojáci, název pro trenčkot vzešel přímo ze zákopů první světové, doslova jde o kabát do zákopů (trench coat). Právě firma Burberry dodala během války britské armádě přes půl milionu nepropustných kabátů, a po válce se tento „zákopový“ kousek zařadil do běžného šatníku žen i mužů.

Klasika se nosí

Tradiční trenčkot bývá béžový, khaki nebo v barvě velbloudí srsti a je ušitý z nepromokavé látky. Mívá dvouřadé zapínání, výrazné klopy, větrací otvor na zádech a pásky kolem zápěstí. Většina těchto detailů ctí odkaz vojenské uniformy, kdy hlavní důraz výrobci kladou na nepromokavost.

Hrátky s módou

Moderní verze tohoto tradičního kabátu si však pohrávají s prvky, které trenčkotu dodávají na atraktivitě. Ať už se jedná o pestré barvy, zdobení nárameníků a kapes, potištěné podšívky, či zajímavé délky.

Jak můžete trenčkot nosit?

Na sto a jeden způsob! Fantazii se meze nekladou. Podívejte se na video, s čím vším je možné trenčkot kombinovat, a inspirujte se. My vám přinášíme pár nápadů na styling s trenčkotem.

1. S jogging kalhotami a mikinou s kapucí

V takovém outfitu budete působit mladistvě, uvolněně a na pohodu. Ležérně ohrnuté kalhoty a delší mikina volnějšího stylu s kapucí vykukující zpoza trenčkotu, ať už klasického, nebo třeba v jásavé barvě, si potyká s kotníkovými kozačkami na surovce nebo s teniskami.

2. S koktejlkami do společnosti

Chystáte-li se na večírek a na bavlněný kabát přes je ještě teplo, přes malé černé nebo koktejlky oblečte právě trenčkot. Přepásaný páskem působí elegantně, šmrncovní ráz mu dodají lodičky na jehlách a luxusní kabelka.

3. S džínami a bílou košilí

Takový model můžete vzít do práce i na procházku, nikdy nešlápnete vedle. Pokud sáhnete po béžovém trenčkotu, budete velmi klasická… Celý model můžete oživit barevnou kabelkou zavěšenou na předloktí, tote bagem s dlouhými uchy přes rameno nebo maxi psaníčkem jen tak do ruky.

4. S midi sukní a přízovým svetříkem

Dávno už neplatí, že by pod kabátem neměla vykukovat sukně. Naopak, vrstvení délek je moderní, takže si klidně oblékněte kolovou sukni do půli lýtek nebo dlaň nad kolena a k tomu trenčkot těsně pod zadek. Délky zkrátka neřešte. Kolem krku si omotejte šálu tón v tónu se svetříkem a model hodný Angličanky je na světě.

ZDROJ: časopis Vlasta

Související články