Zdroj: Youtube

Proč hobo? Přeloženo z angličtiny jde o vandráka. Taška totiž připomíná typický „uzlík“, který na holi přes rameno nosili tuláci putující světem křížem krážem. Do větší hobo kabelky se toho vejde spousta, i když vás možná na první pohled napadne, že její vykousnutí ubírá místo uvnitř. Její ležérní vzhled sluší především volnočasovému oblečení. Větší hobo bag pak můžete využít třeba na sportovní oblečení do fitka.

Jak ji nosit?

V době, kdy se nosí přes rameno nebo jako messenger také větší ledvinky, které měly své pevné místo původně jen v pase nebo na bocích, můžete naopak hobo kabelku, pokud je menších rozměrů a má stahovatelný popruh, nosit kolem boků nebo na krátko jen tak v ruce.

Noční obloha

Některé hobo kabelky opravdu svým tvarem odpovídají půlměsíci, někdy jde vyloženě o miniaturní „srpek“, jindy už tvar odpovídá srpku dorůstajícímu do fáze, kdy je proláklina písmene C téměř neznatelná. Nosí se kabelky velikosti nákupní tašky, ale i menší, vhodné do kanceláře. Na večírek pak postačí hobo minikabelka s nějakým zajímavě řešeným zapínáním nebo popruhem.

Variabilní řešení

Co se týče popruhů, často bývá všitý dovnitř kabelky, někdy tvoří jednolitý celek. Univerzální jsou pak kabelky, které mají odnímatelný, a tudíž vyměnitelný popruh. Ten si pak můžete měnit podle nálady a stylu oblečení. Chystáte se hobo tašku vyvenčit na procházce a zvolila jste jeden z dalších doplňků, třeba klobouk, rukavice nebo boty ve stylu safari? Pak i vaše kabelka může ladit pomocí popruhu s potiskem. Chystáte se na večírek a máte chuť oživit minimalistický styl efektním doplňkem? Sáhněte po kabelce s popruhem z řetízků…

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články