Propleteno, zapleteno

Vloni jsme touhle dobou upozorňovali na naducané prošívané kabelky a psaníčka, které na první pohled vypadaly jako spacák. Tyhle tašky se nosí stále a těší se velké oblibě. Většinou jde o látkové modely – šusťákové, velurové nebo z eko kůže. Letos je začínají válcovat daleko sofistikovanější a elegantnější kousky vytvořené propletením a sešitím různě širokých pásů.

Přes rameno nebo s příčným popruhem

Nejvíce propletenin je možné zaregistrovat na kabelkách, velkých taškách ve stylu tote bag a messengerech. Taková kabelka je sama o sobě unikát, proto není třeba řešit nějaké další ozdoby. Nejlépe se propletení vyjímá na těch kouscích, které nedisponují okázalými sponami, úchyty a zipy. Taková kabelka vypadá skvěle k jednoduchému a ideálně jednobarevnému outfitu, v rámci kterého skvěle vynikne. Ať už si vyberete tašku v kontrastní barvě, nebo sáhnete po modelu v přírodním tónu a sladíte odstín, budete nepřehlédnutelná. Skvěle působí třeba kalhotová sukně, perfektně padnoucí rolák a delší volný kardigan v jednom tónu a k tomu maxi kabela z propletených pásků. Nebo větší ledvinka ležérně přehozená přes rameno.

Super boty na zimu

Trend vyplétání se nevyhýbá ani obuvi. Kozačky mívají třeba vyplétané bočnice, velmi typická jsou „pérka“, kde je vsadka vyrobena z několika vzájemně se prolínajících pásků. Velmi dobře vypadají i zimní nazouváky nebo dřeváky. Podobnou strukturu oceníte také na opascích, splést jich několik dohromady se přímo nabízí. Rozhlédněte se v obchodech, povánoční slevy už začaly, možná že si ulovíte nějaký ten stylový kousek za velmi příznivou cenu. Určitě nejde o jednorázový módní výkřik, takové doplňky unosíte na jaře i dalších pár sezon.