video
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.

Před česáním si připravte hřeben na rozčesání, dvě gumičky, fixační pinetky a lak na vlasy na konečné zafixování účesu. Několikrát si prohlédněte video. Počítejte s tím, že první pokus nemusí být dokonalý, ale tím se netrapte. Trocha nedbalosti se nosí a právě ta dodá drdolu originalitu.

Dělení

Vlasy důkladně rozčesejte a sčesejte dozadu z čela. Nad čelem uvolněte pár pramínků. Hřebenem podélně rozdělte vlasy na horní a dolní část. Sepněte do dvou gumiček. Gumičky moc neutahujte a culíky nedělejte příliš blízko hlavy, aby bylo později možné z nich vlasy povytáhnout. Horní culík si připněte na temeno sponkou, aby vám nepřekážel.

Motání

Začněte dolním culíkem. Prsty rozdělte vlasy nad gumičkou, aby vzniklo místo, kam se dá zasunout culík. Musí zmizet také gumička. Vzniklý polodrdol přidržte palcem u hlavy v místě gumičky a prsty povytáhněte pramínky, aby působil objemněji. Postupujte od středu ven střídavě na obou stranách, aby byl efekt souměrný. Pokud to nepůjde, vezměte si na pomoc špičatý tupírovací hřeben.

Horní díl

Druhý culík rozpusťte a stáhněte do gumičky ve výšce nad již vytvořenou spodní částí drdolu. Pramen nad gumičkou rozdělte napůl a prostrčte celý culík vzniklou mezerou. Jednou rukou přidržujte culík pod gumičkou a druhou dvěma prsty vytahujte malé pramínky, aby se vytvořily dva protilehlé zámotky. Zbytek culíku zastrčte.

Ladění

Dotvarujte drdol prsty. Nahoře sepněte culík k sobě pinetkou, aby působil jednolitě. Pinetky také použijte dle potřeby na připevnění drdolu k hlavě. V přední části hlavy dotvarujte volné pramínky, můžete je vyžehlit nebo naopak navlnit žehličkou. Drdol zafixujte lakem na vlasy.

3 dobré rady navíc

  1. S vlasy se nejlépe pracuje druhý či třetí den po umytí, kdy se mírně oddělí do pramínků. Ale čekat nemusíte, konzistenci napodobíte suchým šamponem či sprejem s mořskou vodou, který použijete na rozčesané vlasy před tvarováním drdolu. Posílíte tím také objem vlasů od kořínků.
  2. Objem samotného drdolu nabyde, když vlasy po vytvoření culíku natupírujete směrem od konečků ke gumičce.
  3. Naopak hrubé, husté vlasy před česáním uhlaďte pomocí vlasového séra či oleje. Jejich vzdorování hřebenu zmírní pravidelné používání vlasové masky.

Zdroj: https://vlasta.cz, YouTube, Another Braid, https://www.youtube.com/watch?v=zDwMsesOmxM

Související články