Kaftan a kimono jsou kousky, které jsou k postavě velmi milosrdné. A to v určitém věku od oblečení vyžadujeme, že? Zvláště pak v létě, kdy si kimono nebo kaftan můžeme přehodit ležérně přes plavky a vyrazit do beach baru nebo na procházku po pobřeží.

Místo šatů v létě značka ideál

Kimono nebo kaftan dlouhý do půli lýtek nebo klidně ke kolenům můžete uvázat křížem a přepásat, pak ho unosíte i na holé tělo místo šatů. Slušet vám budou atraktivní barvy a vzory a jednoduché páskové sandálky nebo subtilní střevíčky. Když si vyčešete vlasy a přidáte i nějaký výraznější letní šperk, třeba právě visací náušnice, dáte vzniknout nádhernému letnímu outfitu.

Noste je i přes kalhoty

Dříve se rozevlátá kimona kombinovala maximálně s úzkými kalhotami, dnes je trend trochu jiný. Široké ležérní nohavice až na zem právě kimono nebo kaftan skvěle doplní. Pod ně si můžete obléknout jednoduché bílé tílko, vrchní díl schová drobné nedostatky postavy a vy budete velmi trendy.

Super k vodě, přes plavky

Cestou na pláž se můžete uvolnit a přehodit si kimono nebo kaftan přes plavky jen tak, na holé tělo. Oba dva kousky rafinovaně zakryjí problémové partie, kvůli kterým se v plavkách cítíte nesvá. „K jednobarevným plavkám zvolte kaftan vzorovaný a obráceně k pestrým plavkám si pořiďte kaftan jednobarevný,“ radí stylistka Klára Klempířová. Na koupaliště se více hodí provedení síťované, háčkované či s krajkou. Luxusní saténové kousky využijte spíše do města.

Nosit je s páskem, nebo s patentkou?

Stylistka Klára Klempířová říká: „Záleží na vašem typu postavy! Převázat kaftan páskem doporučuji ženám, které mají samozřejmě štíhlý pas, ale i těm, které mají rovnou chlapeckou postavu, tím totiž vytvoří iluzi ženské siluety. Zapnutí na patentku bez pásku doporučuji ženám s bříškem, které mají typ postavy ovál jablko.

Zdroj: Vlasta.cz Klaraklempirova.com

Související články