Zarputilé odpůrkyně pánského stylu také čas od času natáhnou kalhoty. Existuje řada střihových variant, které fakt, že jde původně o pracovní oděv našich mužských protějšků, úspěšně kamuflují. Střihy, materiály i zpracování – to vše může efektně podtrhnout vaše krásné ženské proporce a pomoci vám náležitě zazářit.

1. Elegantní roury

Klasické „roury“, ať už se sežehlenými puky, ozdobnými manžetami, sámky v pase, nebo jen v hladkém provedení, jsou ideální variantou oblečení do práce i do společnosti. Jejich střídmý, nadčasový střih dává prostor k tomu vyhrát si s topy, sáčky, bundami a spoustou doplňků. Pokud chcete být oblečená jako dáma, vezměte si košili s vázačkou a projmuté sako, jestli chcete působit neformálně, zvolte koženou bundičku nebo volný svetr.

2. Kamaše a legíny

Možná nejste otevřená tomu pobíhat po městě v kamaších a v legínách se cítíte jako nahá, ale věřte, že je to škoda. Letos frčí koženkové varianty nebo ty, které v sobě kombinují strečové materiály s pevnou látkou nebo kůží. Také volnější bavlněné a přízové kamaše vypadají na těle skvěle, a navíc vás zahřejí. Nebraňte se pohodlí a pořiďte si nějaký podobný kousek.

3. S vysokým pasem

Kalhoty s vysokým pasem ocení ženy, které nepřišly na chuť bokovkám, jež více než jiné kalhoty zdůrazňují tzv. „madla lásky“. Vysoký pas sice skryje povislější spodní bříško, ale zase zvýrazní špíčky nad pasem. Vybírejte proto pečlivě velikost, tyhle kalhoty, pokud mají posloužit figuře, vám musí skvěle padnout.

4. Nad kotníky

Kalhoty à la „velká voda“ jsou stále oblíbenější. Ať už jsou zkrácené samy o sobě, nebo jde jen o obměnu v podobě ohrnutých nohavic, nutné je obout k nim podpatky. Jen velmi štíhlé dlouhonohé dámy snesou nízké polobotky nebo „perka“. Odhalené kotníky jsou sice sexy, ale zároveň zkracují nohy. Potřebné centimetry je pak třeba dohnat právě podpatky nebo projmutým sáčkem.

5. Street nohavice

Pokud zvolíte sportovní variantu pohodlného, volnějšího střihu, můžete dát podpatkům vale. K těmhle kalhotám patří kecky, nízké šněrovací kozačky nebo kotníkové semišky. Trička, svetry, vrstvení a šmrncovní doplňky jako ležérně uvázané šálky, rozpustilé čapky a pytle přes rameno dotáhnou váš pohodový styl k dokonalosti.

6. Ultra slim

„Strečky“ na tělo jsou sexy. A jestli máte mindrák ze svého objemnějšího pozadí nebo silnějších stehen, nic se neděje. Stačí vám prodloužený top nebo tunika a k tomu kratší bolérko, bunda do pasu nebo vesta pod zadek a máte vyhráno. Vysoké letní kozačky na podpatku nebo lodičky stoprocentně bodují, ale na kotníkové polobotky nebo boty s páskem kolem kotníku rovnou zapomeňte, zbytečně by vám zkrátily nohy.

7. Širokánské

Zvonové střihy se vrací stejně jako dlouhé sukňové kalhoty. Především večerní varianty s tímto atypickým střihem koketují. Ovšem pozor – sice nějaký ten faldík skryjí, ale obecně sluší spíše extra štíhlým typům.

ZDROJ: časopis Vlasta