Nosí se kalhoty ve stylu dlouhých sukní s širokými nohavicemi a gumou v pase, nebo klasicky střižené „pláťáky“, hlavním motivem jsou každopádně pestrobarevné potisky. Černou a tmavomodrou klasiku v létě logicky střídají pastelky.

A že je z čeho vybírat...

Jste-li romantická duše, letní móda plná kvítků je pro vás jako stvořená. Pokud máte nějak to kilo navíc, zaměřte se na drobnější potisk, pokud jste si i po letech udržela štíhlou linii, nebojte se velkých květů a listů a výrazných sytých barev. Abstraktní vzory bez výrazných kontur, psychedelické potisky jakoby máznuté štětcem jsou také na pořadu letních dní. Pokud se na takovou extravaganci cítíte, tak směle do toho!

Pokud si vyberete divoký potisk, umírněte se při výběru doplňků, ty by měly zůstat minimalistické. Ovšem můžete se vydat i cestou klasickou – káro, puntíky a proužky v rozmanitých barevných kreacích jsou stále in. Nosí se i zvířecí potisky, zebra, had, tygr nebo leopard mají v našich šatnících své stálé místo.

Na střihu záleží

Vhodně zvolený potisk leccos skryje, ale když ho ještě umocníte dokonalým střihem, máte vyhráno. Milujete-li pohodlnou over size módu, léto je pro vás jako stvořené. Dlouhé rozevláté nohavice můžete nosit s jednoduchým basic tričkem nebo tílkem, a přes ně natáhnout kimono ve stejném potisku jako kalhoty, nebo tón v tónu.

A že se dá s geometrickými tvary doslova kouzlit, není třeba připomínat. Správně nalajnované pruhy vám uberou i dvě velikosti, puntíkovaný spodní lem kalhot odvede pozornost od širších boků.  Zabodovat můžete také lněnými kalhotami v tradičním střihu a s drobným potiskem, ideálně s vysokým pasem a sámky. Nosí se i barevné kapsáče a bermudy.  

Mixování se nosí, ale nepřežeňte to

Ty odvážnější z vás si můžou pořídit celý potištěný komplet, který je letošním velkým hitem. Nebo namixovat různorodé potištěné kousky, ale s citem, divočina je sice v kurzu, ale musíte ji umět nosit. Kalhotám s potiskem nejvíc sluší obyčejné bílé tričko, dlouhá bílá košile nebo jednobarevná tunika tón v tónu.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články