Jedno se kalhotám s laclem upřít nedá – ač mají spoustu odpůrců, jsou hodně, hodně mladistvé a cool. Když jim dáte ve svém věku druhou šanci a budete se v nich cítit dobře, okolí to ocení. U těchhle kalhot je ovšem víc než kde jinde důležité zvolit perfektně padnoucí střih.

Figura typu „jablko“, tedy do O

Máte-li trochu větší břicho a nevýrazné boky a zadek, tedy jste-li na stará kolena typické „jablko“, na tenhle střih nohavic raději zapomeňte. Nebo zvolte model s push-up efektem díky výraznému prošívání kapes na zadku, rovný střih nohavic a hlavně kalhoty se zvýrazněným pasem. I takové střihy najdete. Mívají klasický pásek s poutky a přední lacl je tak trochu navíc, ovšem ten právě fikaně zamaskuje pneumatiku nad opaskem. Lacl musí být lehce spadlý, méně vypasovaný, hodně ležérně střižený. Pak můžete i s postavou typu „jablko“ v lacláčích bodovat. Když si k nim obléknete volnější košili, kterou zlehka podkasáte, a na nohy nějaké sneakersky na surovce, určitě si uberete naoko pár let.

Na řadě je „hruška“ neboli A

Pro tenhle typ postavy, tedy se subtilnějším vrškem a širší podsadou, jsou lacláče super volbou. Pokud jste přesně takhle stavěná, můžete si vybrat i uplejší model, který vyzdvihne vaše proporce. Fikaně střižený lacl, třeba s výraznou přední kapsou, přidá na objemu nahoře, slušet vám bude třeba přízový top s rameny zvýrazněnými vycpávkou nebo s balonovými rukávy. Proporčně tak srovnáte vršek se spodkem, a ještě budete ultra moderní!

Obrácený trojúhelník čili V

Tady je třeba zaměřit se na spodní partie a ubrat trochu v ramenou. K tomu může posloužit právě lacl, respektive jeho ramínka. Vyberte si taková, která nejsou příliš široká, a výrazné spony nechte spadnout co možná nejníž, strhnete tak pozornost na oblast hrudníku a široká ramena nebude nikdo řešit. Slušet vám bude košile s dlouhým cípatým límečkem a rozepnutými knoflíčky, ideálně s podélnými tenkými proužky, tím trik s laclem ještě umocníte. Úzké boky a malý zadek může zachránit boy friendly střih kalhot a třeba svetr nebo mikina ležérně uvázané kolem pasu. S batohem a teniskami budete působit mladší hned o několik let.