Ač jsou džíny nezaměnitelné, stejně je v době covidu vystřídaly tolik diskutované legíny a tepláky, kterých se budeme vzdávat jen velmi těžko. A s prvním jarním oteplením se dá očekávat, že dostanou na frak i od volně střižených kalhot s barevnými potisky. Široké nohavice a pas do gumy nebo pružného širokého lemu, to znamená pohodlí na první dobrou. A o to jde především.

V hlavní roli potisky

Černou a tmavomodrou klasiku vystřídají pastelky. A že bude z čeho vybírat… Romantičky se mohou podle svého letitého zvyku ubírat cestou květinových potisků, extravagantnější povahy určitě potěší abstraktní vzory bez výrazných kontur nebo psychedelické potisky. Ovšem můžete se vydat i cestou klasickou – káro, puntíky a proužky v rozmanitých barevných kreacích oslní i módní znalce. Někdo se neobejde bez zvířecích potisků, které jsou v umírněnější variantě stále v kurzu a hodí se pro každou příležitost.

Přemýšlejte o střihu

Když jde potisk ruku v ruce se střihovými vychytávkami, máte vyhráno. Můžete se inspirovat třeba érou hippies a nechat rozkvést zvonové nohavice od jejich spodního lemu nebo si pohrát s geometrickými tvary a pokusit se zamaskovat nějaké to kilo navíc, třeba pomocí správně vybraných pruhů či lampasů. Za potisk se dá považovat i barevné zvýraznění švů, čímž můžete docílit právě onoho zformování postavy.

Méně je více

Kalhotám s potiskem bude slušet obyčejné bílé tričko, dlouhá bílá košile nebo jednobarevná tunika tón v tónu. Pokud se snad cítíte na mix různých potisků v rámci jednoho outfitu, nebudeme vás od záměru vybočit tímto stylem zrazovat. Ale s ohledem na věk a případně i na proporce doporučujeme zvážit, co je ještě snesitelné a co už za hranicí vkusu. Přehlídková mola snesou leccos, často jde o umělecká díla, která v běžném životě můžou působit komicky. Takže všeho s mírou…