Jste-li kalhotový typ, zahoďte bokovky a vraťte se do devadesátek! Tehdy se nosily džíny s extra vysokým pasem a třeba i sámky, ve kterých se nějaký ten fald navíc utopil. Překvapivě se tahle móda vrátila i s tím, že do kalhot a sukní s vysokým pasem se dnes soukají volné košile i uplá tílka nebo ležérní svetry. Nosí se zastrčený třeba jen jeden cíp, aby to působilo ledabyle. Vysoký pas sluší také pouzdrovým sukním. Pokud nejste zrovna ultra štíhlá, vybírejte si strečové modely s pružnou a širokou lemovkou.

Proporčně dokonalé

Kalhoty se zvýšeným pasem opticky zkracují trup. Když se tedy rozhodnete zastrčit košili nebo podkasaný top do kalhot, zkontrolujte v zrcadle své proporce. Perfektně vypadají kalhoty se sámky v pase nebo teplákové modely s tenkou paspulkou a úvazem v pase. Velkou novinkou jsou sportovní sukně, které končí téměř pod prsy. Mívají všitý široký pásek a dokážou vyrýsovat postavu typu přesýpacích hodin.

Legíny skoro pod prsa

Maximálně strečové legíny s širokou paspulkou v pase se příjemně nosí a suplují často i tradiční punčocháče pod šaty. Nejlepší jsou ty nejméně nápadné, které vypadají jako bezešvé. Moderní jsou legíny s pestrobarevnými potisky, které se nosí na sport, ale můžete je obléci i na procházku do města. K nim vysoké kozačky nad kolena, chunky kotníčky nebo farmářky, a máte vystaráno.

Široké nohavice

Vysoký pas svědčí i zvonům nebo kalhotám s širokými nohavicemi. Pokud vám to situace dovolí, oblékněte k nim nahoru cropp tričko nebo uplý nátělník, pokud ne, vrstvěte na sebe kratší a delší ležérní kousky, třeba i jinak barevné.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články