Hlavní ženská role ve filmovém fenoménu Titanic jí sice nastartovala kariéru, ale herečka se od ní během pár let dokázala oprostit, což je obdivuhodné. Jsou totiž tací, kterým se to nepodaří. Například Daniel Radcliffe si sice zahrál už v několika povedených filmech a roky září na divadelních prknech, ale stále je to pro většinu lidí ten malý kouzelník s jizvou na čele a kulatými brýlemi. Stejně tak už nikdo neodpáře Jamiemu Dornanovi roli tajemného miliardáře se zvláštními sexuálními choutkami. Ale zpět ke Kate Winslet, o které se rozhodně nemluví jako o „té zrzce z Titanicu“.

Jen pro připomenutí, od dob Titanicu ztvárnila hned několik ústředních postav ve snímcích, které píší historii světové kinematografie. Patří mezi ně rozhodně romantické drama Věčný svět neposkvrněné mysli, válečné drama Předčítač nebo romantické drama posazené do 50. let Nouzový východ, kde si opět zahrála po boku Leonarda DiCapria (mimochodem, dodnes jsou nerozluční přátelé).

Odvážná Mare

Ani seriálový svět jí není vzdálený. Naopak! Nedávno přesvědčila všechny o tom, že seriál postavený pouze na ní může mít velkolepý úspěch. Za roli detektivky v minisérii z dílny HBO Mare z Easttownu získala prestižní cenu Emmy. Filmoví kritici dokonce tvrdí, že to byla její životní role.

Kate Winslet ale není oblíbená jen díky svým strhujícím hereckým výkonům. Fanoušci ji obdivují i za to, že je vlastně taková „žena z lidu“. Na rozdíl od většiny svých hereckých kolegyň odmítá plastické úpravy, nebojí se ukázat vrásky, odrosty nebo obličej bez make-upu, nikdy nedržela drastické diety a s tím, že má celý život velikosti M a L, se rozhodně netají. V minulosti několikrát prohlásila, že za to, jak sama k sobě přistupuje, vděčí svým rodičům, kteří ji vedli k tomu, aby se měla ráda taková, jaká je, a sázela na přirozenou krásu.

Společně s hereckými kolegyněmi Rachel Weisz a Emmou Thompson dokonce vytvořily spolek, který se jmenuje Britská liga proti kosmetické chirurgii, jehož prostřednictvím se snaží snížit tlak společnosti, který nutí slavné ženy k plastickým operacím. Kate Winslet se několikrát nechala slyšet, že pro herečku je stěžejní mimika, o kterou se rozhodně nenechá připravit kvůli honu za dokonalostí.

Sečteno, podtrženo, její zdravý přístup jí zatím dokonale vychází. Filmové nabídky se jen hrnou, fanoušci stále přibývají a nikdo by nehádal, že v říjnu 2021 oslavila 46. narozeniny. Víc takových vzorů, prosím!