Tyhle pod sako nebo kabát neschováte, vlastně by to byla škoda. Zaslouží si pozornost v záři reflektorů, ale i v běžném životě. Rachitickým figurám spolu s kolovou nebo balonovou sukní přidají na objemu a hlavně zvýrazní proporce, soudkovitým postavám zase pomohou opticky zúžit oblast břicha. A co je v módě důležité? Přece zaujmout. S takhle atypicky střiženými rukávy nemůžete zůstat sedět v koutě, a kdyby, ani tak vás nepřehlédnou.

Co k atraktivním vrškům nosit?

K topům, šatům nebo blůzkám s tak výraznými rukávy trochu uberte na střihových kreacích spodních kousků oblečení. Volte jednoduché rovné, pouzdrové nebo áčkové sukně a úzké rovné kalhoty. Nebo klidně široké kalhotové sukně až na zem, ale velmi jednoduchého střihu, vesměs hladké. Rukávy stejně strhnou veškerou pozornost na sebe, a kdybyste se nechala unést i ve spodních partiích, obojí by se bohužel tlouklo. Když více nahoře, tak rozhodně co nejmíň dole. To se týká i doplňků, minimalistické a čisté materiály a střihy jsou tou pravou volbou.

Let balonem

Rukávy mohou být nabírané přímo v ramenním švu nebo i dole u manžety a vytvořit tak efekt balonu. Pokud však nemáte útlý pas, raději se tomuto střihu rukávů vyhněte. Břicho jako balon v kombinaci s touto rukávkovou extravagancí by nedopadlo na jedničku. Ani na dvojku…

Volánkovaná

Tady jde opravdu o to, jak dalece se dokážete odvázat. Pokud jste i za jiných okolností romantička, ale v módě si zrovna dvakrát nefandíte, vyzkoušejte nejdříve jemný volánek nebo pár opravdu nevýrazných, a když se budete cítit dobře, klidně přidejte na razanci.

Sólo pro manžety

Manžety a límeček dělají košili… A je tomu tak i v případě volnočasových halenek a tunik. Hra s manžetami může být velmi zábavná. Nosí se volánkové manžety zakrývající konečky prstů, zavazovací se stuhou nebo jen s volnými konci, nabírané do tenké gumičky nebo třeba plisované a jemně řasené.

Pokleslá v ramenou

Spadlé nárameníky nebo ledabyle poodhalené jedno ramínko, to je trend poslední doby. Pokud si vyberete blůzku s ramenními švy někde vprostřed paží, a ještě k tomu nabírané do paspulky nebo se sklady a rozšířeným spodním okrajem, budete zcela jistě obdivována módními experty.

Širokánské

Tenhle uvolněný střih rukávů se nosí v různých obměnách už léta a je jen na vás, jakou šířku zvolíte. Letos se mu dostalo pozornosti především u maxi šatů a širokých košil střižených do áčka, které se nosí jako minišaty. Ty bohužel opět sluší jen dlouhonohým dámám, ty podsaditější a menší si mohou širokých rukávů užít třeba na přízových svetřících a bavlněných nebo lněných tunikách.