Léty prověřené pantofle se dvěma pásky a přezkou stále frčí, ale opravdovým hitem jsou modely v pastelových odstínech a se zajímavě tvarovanou vyvýšenou podrážkou. Takové modely zaujmou na první pohled a unosíte je i k elegantním outfitům do práce.

Nebojte se barev

Po pastelkách dnes sáhnete i v zimě, ale s jarem přichází velký boom. Růžové, oranžové, světle modré a zelenkavé odstíny dodávají modelům svěžest a mladistvost. Navíc v kombinaci s jinými „pastelkami“ vytvářejí příjemně hravou a harmonickou kombinaci. Pastelové pantofle se skvěle nosí s bílou a světle modrou džínovinou, ale i s romantickými letními šaty nebo volnými lněnými kalhotami. Korkové pantofle můžete obout do města i na pláž, na piknik nebo na večírek s přáteli.

Zdravé nohy a pohodlí

Jsou opravdu velmi pohodlné a mívají i ortopedicky tvarovanou stélku pro podporu klenby chodidla, takže vám jejich nošení doporučí i většina lékařů. „Navíc podešev z lehčeného EVA materiálu přispívá spolu s korkem k velice nízké hmotnosti obuvi. Máte-li široké, nebo naopak úzké chodidlo, nazouváky vám budou i tak držet na nohou. Všechny přednosti nazouváků pocítíte až po pěti dnech jejich používání, kdy se díky přírodnímu korku přizpůsobí vaší noze a budou skutečně pohodlné. Díky nastavitelnému zapínání kovovými přezkami přizpůsobíte sandály přesně šířce svého chodidla. Pro větší pohodlí doporučujeme boty vybrat o číslo větší,“ říká prodejce značkové obuvi Robert Kunorza.

Obecně platí, že i vrchní pásky by měly být vyrobené z jemné, ale pevné kůže. Měkké přírodní materiály zajistí vašim nohám po celý den příjemný komfort. „Designové korkové pantofle jsou lehké a umožňují nohám dýchat,“ říká Ondřej Máchala, výrobce produktů z ovčí vlny a přírodních materiálů. „Jsou tak ideální na dlouhé procházky v horkých letních dnech.“

Korek nemá konkurenci

Korek je všestranný přírodní materiál, který patří mezi obnovitelné zdroje. Jde vlastně o odumřelou kůru dubu korkového, kterou dobře znali lidé už ve 14. století. Hojně se využívá pro výrobu vinných zátek, podlah, obložení stěn, a to pro svou lehkost, přitom však pevnost, nehořlavost a voděodolnost. S korkovými kabelkami jste se možná setkali, ale právě boty se z korku vyráběly již ve středověku. Dnes se tedy s „korkáči“ navracíme ke kořenům. Už máte vyhlídnuté ty své?

Zdroj: vlasta.cz Pracovní a volnočasové boty a oblečení Bennon - Oficiální e-shop značky Výrobky z ovčí vlny - Ovečkárna.cz (oveckarna.cz)

Související články