Barvy kombinujte chytře

Barevné ladění tón v tónu nemá chybu, koneckonců vás k tomu nabádáme neustále. Když se v rámci jednoho outfitu barvy netlučou, ale vzájemně souzní, je to nádhera. Pokud se dokonce slévají v jeden celek, máte vyhráno. Ale někdy není od věci se v barevných kombinacích trochu odvázat. Když už zvolíte variantu mixování barev, dodržujte základní pravidlo: teplé barvy (červená, žlutá, oranžová…) k sobě a studené (modrá, zelená, fialová…) jakbysmet. Ty neutrální, kam řadíme třeba bílou, černou, béžovou a šedou, můžete libovolně kombinovat mezi sebou, ale i s jakoukoli z ostatních barev. Ano, někdy nekontrolovaný mix vypadá úchvatně, ale divočinu radši přenechejte mladším a vy se držte toho, co vám zaručeně sluší.

Zdroj: Youtube

Udržujte proporce v rovnováze

Ať už máte dokonalou postavu přesýpacích hodin, nebo se trápíte s figurou typu jablko nebo hruška, zachování rovnováhy proporcí, to je nutnost pro jakýkoli typ postavy. Když si „nahoru“ natáhnete něco hodně objemného, třeba over size svetr nebo volnou tuniku, spodní část outfitu by měla být úzká. Slim kalhoty, pouzdrová sukně, legíny… A stejně tak i naopak – k uplému tričku si raději oblékněte kolovou sukni nebo kalhoty se sámky v pase. A rovnováhu zkuste udržet nejen, co se týče střihu, ale i délky oblečení. K šatům po kotníky funguje kratší bolérko, ke kratší sukni zase delší projmutá košile nebo top s rantlem pod zadek.

Související články

Nebojte se mixovat styly

Nebojte se kombinovat zdánlivě nekombinovatelné. Aspoň to nebude nuda. Jste-li zapřisáhlá romantička a ani v pokročilém věku se nehodláte vzdát šatů s volány a krajkové blůzky, využijte sílu kontrastů a oblékněte navrch kožený křivák a na nohy bagančata. A naopak – i drsnou rockerku lehce zjemní třeba bílá saténová blůza oblečená přes černé tílko, rozepnutí a s ležérně uvázanými cípy na boku. Mixování stylů představuje poslední dobou tolik oblíbená kombinace společenského kostýmu a bílých tenisek nebo pouzdrových elegantních šatů, sneakersek a městského batohu.

Zdroj: vlasta.cz