Krém se však zrodil už v 60. letech minulého století v Německu, kdy ho vymyslela dermatoložka pro pacientky po zákrocích, které nechávaly podrážděnou, zarudlou pokožku. Tehdejší make-upy, které by vrátily tváři krásu, hodně vysušovaly a hutnou konzistencí tvořily neprodyšnou masku, což nebylo zcitlivělé tváři příjemné. Smícháním zklidňujících složek, pořádné dávky hydratace a pigmentů vznikl Blemish Balm, balzám pro pohodu pleti a maskování nedostatků. Po letech doputovala péče do Koreje a dočkala se popularity díky místní herecké hvězdě, která prozradila tajemství krásy své pleti. V modernější podobě se jako bumerang vrátil BB krém do Evropy.

Pod lupou

Většina kosmetických značek rychle obohatila svou nabídku horkou novinkou. Objevily se také varianty názvu, vedle Blemish Balm třeba také Beauty Balm, zdůrazňující zkrášlující efekt krému. Hlavním pečujícím efektem je intenzivní hydratace, která univerzálně prospívá všem typům pleti a v každém věku. Protože hydratační látky nepůsobí jen na povrchu, ale také pronikají do pokožky, krém má dlouhodobý účinek. Vysušování brání také přidaný ochranný sluneční faktor, současně hlídající i negativní vliv paprsků, urychlující stárnutí pleti. Barevné pigmenty bývají především minerální, takže srovnávají barvu pleti, ale nezatěžují ji a výsledný efekt působí velmi přirozeně. Tvář má sametovou hebkost.

Proč si ho pořídit

Dobrý pocit se dostaví už při nákupu, protože BB krém respektuje peněženku i přírodu. Péče 2v1 ušetří investici do jednoho produktu a tím i vše, co je s výrobou kosmetiky spojené a zatěžuje životní prostředí.

Hydratační účinek a ochranu SPF oceníte teď v letním počasí, když sluníčko způsobuje, že odpoledne už se díky ztrátě vody pokožka vysuší, napíná a ztrácí pohodu. V horku netíží a nesjede z tváře jako hutnější make-up. Velmi snadno se používá a vytvoří přirozený efekt, sjednotí barvu pleti, zamaskuje drobné vrásky a rozjasní pokožku.

Jak na to

Krémy mají obvykle světlou a tmavou variantu, k jemně opálené letní pleti lépe sedí ty tmavší. Pokud uvidíte v drogerii tester a budete ho chtít vyzkoušet, naneste a rozetřete krém na tvář nad čelist, aby se ukázalo, jestli s pokožkou splyne. Na hřbetu ruky to nepoznáte. Vyzkoušení odhalí, jak se krém roztírá a jestli je vám příjemný.

Také doma používejte ruce. Dejte kapku jako hrášek na hřbet ruky a prsty krém roztírejte na obličej směrem od středu ven. Tělesné teplo hmotu prohřeje a usnadní nanášení. Na místa, která potřebují více barvy, třeba na pigmentové skvrny, můžete přidat ještě jednu vrstvu.

Vychytávky

Barevnou intenzitu ovlivníte, když přiberete pomocníky. Navlhčenou houbičkou – blenderem vytvoříte jen lehoučký pečující a zkrášlující dotek. Když na krém použijete štětec na make-up, který nabere více hmoty, posílíte krycí schopnost.

BB krém klidně zkombinujte s péčí, kterou již doma máte. Například zralejší, náročné pokožce prospěje, když na očištěnou tvář před krémováním nanesete pleťové sérum. Mastnější pokožka si lépe udrží rovnováhu s pokladem matující báze.

Líčení, které odolá hrokým dnům, najdete v týdeníku Vlasta č. 27, v prodeji od 7.7.2022.

Zdroj: https://olay.co.uk/skin-care-tips/fine-lines-and-wrinkles/what-is-bb-cream-and-cc-cream,

https://www.byrdie.com/what-is-bb-cream