Zralejší pleť bývá dehydratovaná. Souvisí to jednak s tím, že množství vody v těle s věkem klesá, ale je to dáno i jinými faktory, jako je např. pobyt v klimatizovaných či naopak přetopených místnostech, nadměrné vystavování pleti slunci, časté pití kávy či jiných kofeinových nápojů a podobně. Nejhorším efektem dehydratované pleti je její předčasné stárnutí, tedy tvorba vrásek. Proto bychom měly dehydrataci předcházet a užívat kvalitní hydratační přípravky, které najdeme například v hydratační řadě EAU Thermale od francouzské termální kosmetiky Uriage. Intenzivní péči vám zajistí Hydratační noční maska z této řady, která obsahuje termální vodu z francouzských Alp a extrakt z protěže. Díky celonočnímu působení dochází ke zjemnění pokožky, ale především k dlouhodobé hydrataci.

Strašákem dnešní moderní doby nejen pro naši pleť, ale také pro naše oči a spánek, je modré světlo. Vyzařují jej např. počítače, notebooky, telefony. Vlivem oxidačního stresu dochází k poškození kolagenu a elastinu v pokožce. Právě proto vyvinula značka Uriage řadu Age Protect, která chrání pokožku před působením modrého světla. V přípravcích je použita patentovaná bariéra proti modrému světlu. Proti známkách stárnutí pleti působí např. Uriage Age Protect Multi-Action Intenzivní sérum, které navíc obsahuje pro hydrataci pokožky kyselinu hyaluronovou a k obnově a sjednocení pleti AHA-kyseliny. Mezi složkami jsou antioxidanty vitaminy C a E, jež působí proti vzniku pigmentových skvrn, a antioxidant dračí krev, který působí proti ztrátě elasticity. Na obnově pleti se podílí i ester retinolu.

Co však dělat, pokud se již vrásky vytvořily? Řešením může být Uriage Age Protect Multifunkční korektor pro vyplnění vrásek. Aplikuje se pod make-up přímo na vrásky, ale lze použít i na celý obličej. Případně lze užít i kdykoli během dne pro okamžité rozjasnění obličeje a vypnutí vrásek. Za tímto efektem stojí obsažený retinol a kyselina hyaluronová s křížovou vazbou. Korektor taktéž obsahuje ochranu před modrým světlem a termální vodu. Pokud žena preferuje biokosmetiku, vhodným přípravkem může být Inlight BIO Denní olej na obličej, 30 ml. Chrání pleť před vnějšími vlivy, zklidňuje a dodává pocit komfortu.

Ovšem zvýšenou péči vyžaduje i pokožka celého těla, která taktéž s pokročilým věkem bývá dehydratována. I zde si příznivkyně přírodní kosmetiky přijdou na své, protože značka Nuxe vyrábí kvalitní Nuxe BIO Vyživující tělový olej. Ten je směsí rostlinných olejů bohatých na nenasycené mastné kyseliny, které zajišťují pleti výživu a obnovují elasticitu.

Pokud se však na těle začínají objevovat strie, pak je na místě intenzívnější tělová péče. Strie vznikají při náhlém vzestupu hmotnosti, tedy např. v těhotenství či u žen v přechodu. Pro masáž strií a nedávných jizev je vhodný Uriage Bariéderm Dermatologický Cica-olej, který zároveň zvyšuje pružnost a výživu pokožky, čímž vzniku strií i předchází. Patent GF-repair v kombinaci olejem tamanu, rostlinným squalenem a bisabololem zmenšuje viditelnost již vzniklých jizev. Olej tak spojuje prevenci strií i minimalizaci již vzniklých nedokonalostí.

Každá žena může být krásná, a to v kterémkoli věku. Jde však o to, aby žena věděla, jak o sebe správně pečovat. Poznatky moderní kosmetologie nám péči o pokožku usnadňují.