Trochu se ochladilo, svrchníky začínají být nutností a vám se nechce mačkat si pod flaušákem nebo prošívanou delší bundou sako od kostýmu. Raději si obléknete legíny a mikinu nebo svetr, jde přece hlavně o pohodlí. Ale takový nemačkavý kalhotový kostým, barevný a na první dobrou zajímavý, může váš nudnější podzimní outfit osvěžit.

Pohrajte si s proporcemi

Pod lehce projmutým sakem se bude skvěle vyjímat tenký rolák. Když si u saka ležérně ohrnete rukávy a tenkým páskem zvýrazníte siluetu, budete šik nejen v kanceláři, ale i na kafi s kamarádkou. Kalhoty s rovnými nohavicemi můžete zastrčit do moderních chunky kozaček a dodat tak střízlivému modelu trochu šťávy.

Nejen pro baculky

Zvolíte-li variantu s rovným sakem v pánském stylu, můžete si pod něj obléknout i silnější svetr a nechat ho pod sakem ležérně vykukovat. Nebo naopak sáhnout po klasice v podobě bílé košile, ale na ni si ještě natáhnout přízovou vestu nebo svetřík do véčka, až poté navrstvit sako. V takovém outfitu vám nebude zima a přitom budete šik.

Krátké sako a vysoký pas kalhot

Zkrácené bolerko a kalhoty s vysokým pasem unesou i uplé tílko nebo zajímavý top zastrčený do kalhot. Ale můžete si pohrát i s vrstvením různých délek a struktur a pod zkrácené sáčko obléknout košili pod zadek.

Buďte odvážná

Pro společenskou příležitost je kostým s širokými nohavicemi jako stvořený. Ty, které se nebojí vybočit z řady, mohou obléknout sako jen na holé tělo nebo si vzít zajímavou podprsenku a nechat ji schválně ve výstřihu vyniknout. Některé méně odvážné ženy na vás možná budou koukat skrz prsty, ale z toho si nic nedělejte, důležité je, abyste se cítila skvěle vy sama, a možná i váš partner.

Kdy začaly ženy nosit kalhotový kostým?

  • Až do 19. století oblékali kalhoty pouze muži.
  • Důležitým mezníkem ve vývoji dámských kalhot byl návrh jezdeckého úboru, ze kterého se v 70. letech 19. století vyvinul první dámský kalhotový kostým.
  • V roce 1900 propagoval dámské kalhotové kostýmy Paul Poiret, a to na divadelních pódiích. Právě divadelní herečky oblékaly na představení čím dál častěji kalhoty a inspirovaly tak i ženy v publiku.
  • Od 30. let 20. století začaly ženy oblékat kostýmy s kalhotami se širokými nohavicemi. Vliv na prosazování dámských kalhot měla i tehdejší kinematografie.
  • V 50. letech se v důsledku tíživé poválečné situace musely ženy chopit i „mužských“ prací, na trhu se objevily nejenom kalhotové kostýmy, ale také dámské pracovní kalhotové kombinézy.

Zdroj: www.vlasta.cz https://www.cravepersonalstyling.com/blog/tag/Trouser+suit