Kalhotové kostýmy jsou prostě boží. Ten v elegantní verzi unosí bankovní úřednice a manažerky, ležérní variace kombinovaná s tričkem a teniskami bude slušet všem ženám bez rozdílu věku i profese. Nosí se tradiční kárované kostýmky ve střízlivé šedé, béžové a kakaové, ale na jaře nejvíce uspějete s pastelovými a pudrovými tóny. Pro ty, které se nebojí vyčnívat z davu, jsou v obchodech připraveny i kostýmky v sytých barvách, převládat bude žlutá, oranžová a zelená.

Oba kousky je možné oddělit

Samostatné sako vhodně doplní každý outfit, perfektně padne džínám i širokým manšestrákům, ale unosíte ho i přes letní šaty jako příležitostnou vrstvu pro chladnější večery. Kalhoty můžete nosit i s jiným vrškem, než je sako stejného designu, záleží jen na jejich střihu a vaší kreativitě. „Nadčasové dámské kostýmky jsou tento rok v kurzu v pánském střihu – čili volné a rovné. Pokud ještě žádný takový kalhotový kostým ve svém šatníku nemáte, zaměřte se na klasiku. Světle šedý kostým s jemným vzorem a trendy volným střihem bude vypadat dobře s lodičkami do práce i teniskami na procházku městem,“ radí stylista Daniel Juříček.

Sako v mnoha variacích

Sako od kostýmu má stejně jako sako coby solitér mnoho podob a střihů. Letos se těší oblibě over size saka se spadlými rameny nebo ramenními vycpávkami a dvouřadým zapínáním. Pokud máte nějaké to kilo navíc a vaše pozadí nechcete dávat na odiv, sáhněte letos na jaře po saku v prodloužené délce. Když si pořídíte lehce projmutý model, opticky vás zeštíhlí, ale nic nezkazíte ani klasickým sakem rovného střihu. Výborně zafunguje přepásání – ať už tenkým kontrastním páskem, nebo stuhou či smotaným provázkem. Ty z vás, které si můžou dovolit vypasovaný model, můžou zajásat. I taková sáčka se v rámci kostýmů objevují, často právě v kombinaci se širokými nohavicemi.

Kalhoty to jistí

Nosí se „vyštíhlené“ nohavice v délce těsně nad kotníky, ale i kalhoty s širokými nohavicemi a vysokým pasem, na bocích střižené rovně nebo třeba i se sámky v pase. Velmi oblíbené jsou i široké kalhotové sukně, kterým sluší spíše minimalistický střih saka, jemně projmutý a v délce na boky. Na scéně se objevují i kalhoty mírně do zvonu nebo rovné nohavice s puky a manžetou či drobným rozparkem v oblasti kotníků. Nejvíce samozřejmě frčí ležérně sportovní kostýmky, kterým sluší batoh nebo messenger a oblíbené tenisky.