Nařasení pod prsy

Volnější tuniku nebo šaty, ideálně s lodičkovým nebo čtvercovým výstřihem, můžete pod prsy stáhnout jednoduchou stužkou nebo všít zevnitř paspulku a tou protáhnout ozdobnou šňůrku. Nenápadně tak zvýrazníte dekolt a přidáte na objemu prsům. Dejte si jen pozor na to, abyste zbytečně neupoutala na větší bříško, ženám s tzv. „předozadním rozměrem“, tedy pneumatikami na břiše, takto přepásané topy nesluší. Můžou totiž nechtěně právě na větší bříško upozornit a dát tak vzniknout zbytečně korpulentnímu dojmu.

Stažení rukávů

Šňůrkami v horních švech polodlouhých nebo dlouhých rukávů můžete lehce regulovat jejich délku. To se hodí především ve chvíli, kdy je venku trochu chladněji a oceníte delší rukáv, ale při příchodu do místnosti chcete mít odhalená předloktí. U košilí a triček s vycpávkami nebo balonovým střihem rukávů můžete pomocí šňůrek vytvořit obzvlášť zajímavý efekt.

Ozdoba výstřihu nebo stojáčku

Šňůrky a stužky nemusí jen modelovat střih, ale mohou sloužit jako ozdoba. Halenky se zvýšenými stojáčky mívají často ve švu všité kontrastní stužky zakončené třeba korálky nebo střapci, které dozdobí výstřih a volně splývající mohou suplovat zajímavý šperk.

Podkasání na bocích

Volnější modely podkasané na bocích zamaskují povislé břicho a menší či větší špeky na zádech, které jsou neklamnou známkou povislé kůže žen po přechodu. Právě proto jsou tyhle střihy oblíbenou součástí šatníku starších a pokročilých.

Řasení a přepásání

Asymetrické stahování na boku sukně nebo v horní části přízových šatů dá vzniknout řasení, ve kterém se nějaká ta nesrovnalost figury fikaně ztratí. Stejně tak je jednoduché pomocí paspulky a šňůrky v pase zvýraznit pas a boky, aniž by bylo potřeba nosit pásek navrch.